Reklama

Reklama

Jan Borysewicz publikuje tracklistę nowej płyty. Kolejny prztyczek w nos Kukiza?

Gitarzysta Lady Pank zapowiada premierę płyty "Wszystkie oblicza Jana Borysewicza", która ma być podsumowaniem 50-letniej kariery muzyka. Wśród utworów na albumie pojawi się hit nagrany z Pawłem Kukizem, ale... bez Pawła Kukiza.

Gitarzysta Lady Pank zapowiada premierę płyty "Wszystkie oblicza Jana Borysewicza", która ma być podsumowaniem 50-letniej kariery muzyka. Wśród utworów na albumie pojawi się hit nagrany z Pawłem Kukizem, ale... bez Pawła Kukiza.
Jan Borysewicz: Kolejny prztyczek w nos Kukiza? /Piotr Fotek /Reporter

Gitarzysta i lider Lady Pank 8 października wypuści jubileuszowy album "Wszystkie oblicza Jana Borysewicza", na którym znajdą się nowe wersje piosenek, które w czasie 50-letniej kariery skomponował. Album promowany jest przez utwór "Nie wierz nigdy kobiecie" z gościnnym udziałem aktora Piotra Fronczewskiego.

"Wiedząc o tym, że utwór 'Nie wierz nigdy kobiecie', jako moja pierwsza kompozycja, będzie obowiązkowym elementem jubileuszowego albumu, od razu pomyślałem o moim przyjacielu, wybitnym aktorze - Piotrze Fronczewskim. Niech najlepszym dowodem na to, że moja intuicja mnie nie zawiodła, będzie komentarz autora tekstu, Andrzeja Mogielnickiego, gdy usłyszał interpretację Piotra: 'Wreszcie ktoś zrozumiał o czym napisałem ten utwór'" - mówi Jan Borysewicz.

Reklama

Wspomniany przebój "Nie wierz nigdy kobiecie" został nagrany w 1982 r. przez grupę Budka Suflera (posłuchaj!), której Jan Borysewicz był wówczas gitarzystą. Współautorami piosenki byli lider Budki Romuald Lipko (muzyka) oraz Andrzej Mogielnicki (tekst), współzałożyciel Lady Pank i współtwórca ich pierwszych największych sukcesów. W oryginalnej wersji Budki śpiewał Romuald Czystaw, a później swoje wersje nagrali m.in. Lady Pank i Krzysztof Krawczyk.

Jan Borysewicz - "Bo tutaj jest jak jest" bez Pawła Kukiza

Gitarzysta uruchomił właśnie przedsprzedaż płyty i opublikował pełny spis utworów, które się na niej pojawią. Co ciekawe, na płycie usłyszymy legendarny hit "Bo tutaj jest jak jest" (sprawdź!) z płyty z Pawłem Kukizem.

Borysewicz niedawno "wykreślił" polityka z okładki ich wspólnej płyty, co było mocnym komentarzem do poparcia przez Kukiza ustawy "Lex TVN".

"Niestety ja nie jestem tym zaskoczony, bo nawet jak był moim kolegą to i tak nigdy nie można było na niego liczyć... Boję się o moją Polskę" - pisał wtedy Borysewicz na swoim Instagramie.

Teraz okazuje się, że Jan Bo poszedł o krok dalej, ponieważ na nadchodzącej płycie usłyszymy "Bo tutaj jest jak jest" w wersji instrumentalnej, bez wokalu Kukiza. Czy to celowy prztyczek w nos byłego wokalisty Piersi?

"Wszystkie Oblicza Jana Borysewicza" - tracklista

Album będzie zawierał m.in. utwory w przeszłości napisane dla innych wykonawców. Do współpracy Borysewicz zaprosił takich wykonawców, jak m.in. Igor Herbut, Piotr Cugowski, Izabela Trojanowska, Piotr Rogucki, Ewa Bem, Bracia, Kasia Kowalska, Katarzyna Nosowska, Anna Wyszkoni. Na płycie znajdzie się też przebój "Wciąż bardziej obcy" w nowej odświeżonej wersji, a ponadto dwa premierowe utwory "Zawsze przy tobie" i "Pocztówka".

Tracklista nowej płyty Jana Borysewicza prezentuje się następująco:

1. "Nie wierz nigdy kobiecie" feat. Piotr Fronczewski
2. "Bo tutaj jest jak jest" (instr.)
3. "Jeśli tam nie ma nic" feat. Igor Herbut
4. "Bez satysfakcji"
5. "Daj mi żyć" feat. Piotr Cugowski
6. "Skos" feat. Izabela Trojanowska
7. "Bananowy dżem" feat. Piotr Rogucki
8. "Zawsze tam gdzie ty" feat. Ewa Bem


9. "Niepisane" feat. Bracia
10. "Zamki na piasku" feat. Kasia Kowalska
11. "Minus 10 w Rio" feat. Katarzyna Nosowska
12. "Lubię te noce"
13. "Nie chcę cię obchodzić" feat. Anna Wyszkoni
14. "Jeśli tylko chcesz"
15. "Wojna w mieście"
16. "Wciąż bardziej obcy" (nowa wersja)
17. "Zawsze przy tobie"
18. "Pocztówka".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jan Borysewicz | Paweł Kukiz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama