James Hetfield (Metallica) odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy. "Niespodziewane spotkanie"

Lider amerykańskiego zespołu Metallica James Hetfield odwiedził ukraińskich żołnierzy leczonych w jednym z szpitali w amerykańskim stanie Kolorado. "Nie mogłem uwierzyć, że to on, to było niespodziewane spotkanie" - powiedział jeden z rannych żołnierzy.

James Hetfield (Metallica) odwiedził rannych ukraińskich żołnierzy
James Hetfield (Metallica) odwiedził rannych ukraińskich żołnierzyPaul Bergen/RedfernsGetty Images

Kelli Rohrig, współzałożycielka organizacji pozarządowej Limbs for Liberty, która zajmuje się pomaganiem ukraińskim weteranom potrzebującym protez spotkała Jamesa Hetfielda na parkingu przed szpitalem w Vail Valley. Od razu poprosiła muzyka o złożenie wizyty rannym, a ten natychmiast się zgodził - relacjonuje lokalna prasa.

"Muzyka Metalliki jest bardzo popularna na Ukrainie, dorastaliśmy wraz z nią i marzyliśmy o spotkaniu tego zespołu" - mówiła Olga Milinan, która tłumaczyła spotkanie.

Gdy Roman Denysiuk i Igor Wolny zostali zapytani o to, czy znają Hetfielda, bezgłośnie dali do zrozumienia, że odpowiedź jest oczywista. Ich oczy mówiły "no jasne, przecież nie żyliśmy w puszczy" - pisze portal Vail Daily.

"To było niespodziewane, na początku nie mogłem nawet uwierzyć, że to naprawdę on. To było krótkie, ale serdeczne spotkanie, chociaż milej byłoby się spotkać przy ognisku i drinku niż w szpitalu" - powiedział później Wolny.

"Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają naszym obrońcom w powrocie do zdrowia" - napisał na Twitterze doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko, komentując zdjęcie muzyka odwiedzającego żołnierzy.

Po wizycie u rannych Hetfield zostawił na samochodzie Rohring karteczkę z podziękowaniem za zaaranżowanie spotkania.

Metallica na dwóch koncertach w Polce. Gdzie i kiedy zagra?

Przypomnijmy, że obecnie Metallica jest w trasie "M72 World Tour" podczas której promuje nową płytę "72 Seasons". Podczas "No Repeat Weekend" zespół gra po dwa koncerty w każdym mieście, z różnymi setlistami i różnymi supportami.W ramach światowej trasy legenda thrash metalu zaprezentuje się 5 i 7 lipca 2024 r. na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Podczas pierwszego koncertu w stolicy na scenie Metallikę wesprą Architects i Mammoth WVH (ten sam zestaw poprzedzał kwartet podczas rozpoczęcia trasy w Amsterdamie). Podczas drugiego występu legendy wystąpią Five Finger Death Punch i Ice Nine Kills.

INTERIA.PL/PAP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas