Reklama

Reklama

Ezra Blount nie żyje. 9-latek został zadeptany podczas festiwalu Travisa Scotta

Po kilkudniowym pobycie w szpitalu, zmarł 9-letni Ezra Blout. To najmłodsza z 10 ofiar masowego tragedii, do której doszło podczas koncertu Travisa Scotta.

Po kilkudniowym pobycie w szpitalu, zmarł 9-letni Ezra Blout. To najmłodsza z 10 ofiar masowego tragedii, do której doszło podczas koncertu Travisa Scotta.
Kwiaty i znicze na miejscu tragedii /Alex Bierens de Haan /Getty Images

Do tragedii doszło podczas koncertu inauguracyjnego festiwalu Astroworld odbywające się w kompleksie NRG Park w Houston. Około godz. 21:40 czasu miejscowego (godz. 3:40 w sobotę w Polsce), "gdy rozpoczął się występ rapera Travisa Scotta (sprawdź!), widzowie zaczęli napierać na scenę. Kilka osób zostało stratowanych przez tłum ogarnięty paniką" - powiedział dziennikarzom Samuel Peńa.

W wyniku tragedii zmarło 10 osób, w tym 9-latek Ezra Blount, który na koncercie był ze swoim tatą. Chłopiec zmarł po kilku dniach pobytu w szpitalu. 

Reklama

Prawnik rodziny chłopca w oświadczeniu dla People stwierdza, że nie powinno dochodzić do takiej tragedii podczas wydarzenia, które powinno być dla uczestników chwilą relaksu odpoczynku.

"Śmierć Ezry łamie nasze serca. Jesteśmy zdeterminowani, aby dociec prawdy i zawalczyć o sprawiedliwość w imię rodziny Blountów. Jednak dziś solidaryzujemy się z nimi w żałobie i modlitwie" - dodał adwokat Ben Crump.

W zeszłym tygodniu świat obeszła informacja, że rodzina Blountów pozwała Travisa Scotta za dopuszczenie do sytuacji, podczas której ucierpiał 9-latek. Organizator imprez według rodziny chłopca nie zapewnił bezpieczeństwa uczestnikom imprezy.

Ezra jest najmłodszą ofiarą tragicznej nocy na Astroworld.

Festiwal Astroworld, który miał trwać dwa dni, przerwano po tej tragedii.

Krótko po tragedii raper wydał oświadczenie, w którym wyznał, że jest "całkowicie zdruzgotany" tym faktem i zaoferował pomoc rodzinom poszkodowanych.

Teraz Travis Scott skonkretyzował na czym owa pomoc ma polegać. Jak podało CNN, po pierwsze: pokryje koszty pogrzebów ofiar. Po drugie: nawiązał współpracę z internetowym serwisem BetterHelp, który świadczy usługi poradnictwa i terapii online. 

Osoby dotknięte tragedią mogą liczyć na miesięczną terapię online. Scott odwołał też swój koncert na kolejnym festiwalu Day N Vegas (12-14 listopada).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL