Travis Scott

Travis Scott
data urodzenia
1992 r.
pochodzenie
Stany Zjednoczone
imię i nazwisko
Jacques Webster
5,0
Oceń
Głosy
5

Biografia

Travis Scott: wiek, wzrost i początki kariery

Travis Scott, a właściwie Jacques Berman Webster II urodził się 30 kwietnia 1991 roku w Houston (Texas, USA). Ma 178 centymetrów wzrostu. Jest synem Wandy i Jacques’a Websterów. Jego ojciec prowadził własną firmę, matka pracowała dla korporacji Apple. Ma młodszego brata Josha i siostrę Jordan. Wychowywała go babcia. Ukończył Lawrence E.Elkins High School w Missouri City. Później rozpoczął edukację na Uniwersytecie Teksańskim w San Antonio.

W 2009 roku, razem z Chrisem Hollowayem stworzył The Graduates. Stworzyli pierwszą epkę (płyta muzyczna zbyt długa, by nazwać ją singlem, jednak krótsza od albumu) i opublikowali ją na Myspace. Rok później dołączył do nich OG Chess, stworzyli kolektyw The Classmates. Wspólnie nagrali dwie płyty “Buddy Rich" i “Cruis’n Usa".

W 2012 roku Scott podpisał kontrakt z Epic Records, jednak jeszcze w tym samym roku, związał się z wytwórnią GOOD Music należącą do Kanye Westa. Przed upływem kolejnych dwunastu miesięcy związał się z kolejną wytwórnią - Grand Hustle Records, której właścicielem jest inny amerykański raper - T.I.

Ile lat ma Travis Scott? Otóż raper w 2023 roku skończył trzydzieści dwa lata.

Travis Scott: najpopularniejsze utwory i dyskografia

Scott, zanim wydał pierwsze albumy studyjne wydał dwa mixtape’y: “Owl Pharaoh" wydany w 2013 roku i “Days Before Rodeo", który ujrzał światło dzienne rok później. 
W 2015 roku we współpracy z wytwórnią Grand Hustle i Epic, została wydana debiutancka płyta “Rodeo", która w Stanach Zjednoczonych zdobyła status platynowej, w Danii i Kanadzie złotej. Piosenka Travisa Scotta “Antidote", która znajdowała się w na 9. pozycji tracklisty stała się prawdziwym hitem na platformie YouTube. W ciągu ośmiu lat została wyświetlona ponad 421 milionów razy. Nagrany z Kacy Hill “90210" w ciągu sześciu lat obejrzano 61 milionów razy.

“Birds in the Trap Sing McKnighr", drugi album studyjny Scotta został wydany we wrześniu 2016 roku, również z wytwórniami Grand Hustle i Epic i od razu zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200. Na płycie znajdował się największy przebój rapera - “goosebumps" nagrany we współpracy z Kendrickiem Lamarem. Utwór w ciągu sześciu lat został obejrzany na YouTube ponad 903 miliony razy.
Trzecia płyta artysty - “Astroworld" ukazała się w 2018 roku i pokryła podwójną platyną. Najpopularniejszymi singlami były “Butterfly Effect", “Sicko Mode" i “Yosemite".

W połowie 2023 roku Travis Scott opublikował “MY EYES" - singiel promujący jego nowy album “Utopia". W ciągu trzech miesięcy utwór wyświetlono prawie dziewięć milionów razy. Kolejny utwór, który wybrano do promowania płyty został nagrany we współpracy z Drake’iem. Travis Scott opublikował “MELTDOWN" tego samego dnia co “MY EYES", ale piosenka cieszyła się większym zainteresowaniem - była obejrzana ponad dziesięć milionów razy.

Travis Scott: koncerty i dorobek artystyczny

Travis Scott był siedmiokrotnie nominowany do nagrody Grammy, między innymi w kategorii Najlepszy Rap Album za “Astroworld" (2019). Był również dwudziestokrotnie nominowany do nagrody BET Awards, z czego cztery zakończyły się sukcesem (2016, 2019).

Raper zdobył także Teen Choice Awards za “Know No Better" (2017), Billboard Music Awards za “Sicko Mode (2019) i “Wash Us in the Blood" (2021), Premio Lo Nuestro za “TKN"(2021), MTV Video Music Awards za “Franchise" (2021).

Travis Scott: życie prywatne i dzieci

Travis Scott był związany z Kylie Jenner - influencerką, członkinią słynnego medialnego rodu Kardashianów, właścicielką dobrze funkcjonującej marki kosmetycznej. Zaczęli spotykać się w 2017 roku, pierwszy raz dociekliwi paparazzi wypatrzyli ich na festiwalu Coachella. Pod koniec roku do mediów dotarła informacja, że spodziewają się dziecka. W październiku 2019 roku para ogłosiła rozstanie, jednak już na początku 2020 pojawiły się doniesienia, że ich drogi znów się zeszły, aby po trzech latach zawirowań ostatecznie ogłosić rozstanie. Para doczekała się córki Stormi Webster (2018) oraz syna Aire Webstera (2022). Fani zastanawiali się czy Jenner zostanie żoną Travisa Scotta. Raper planował się jej oświadczyć, co sam potwierdził w wywiadzie dla magazynu Rolling Stone, jednak ostatecznie do ślubu nie doszło.Scott wielokrotnie wzbudzał kontrowersje i igrał z prawem. Podczas festiwalu Lollapalooza w 2015 roku został aresztowany za zakłócanie porządku. Muzyk nakłaniał publiczność do ignorowania ochrony. W takcie Openair w Szwajcarii namawiał publiczność do zaatakowania mężczyzny, który podczas stage divingu zabrał mu but. Podobne sytuacje miały miejsce w 2017 roku podczas koncertu w Northwest Arkansas, Terminalu 5 na Manhattanie. Poważne zdarzenie miało miejsce podczas festiwalu Astroworld(2019) gdzie trzy osoby zostało stratowane i ranne.

5 listopada 2021 roku rozpoczął się festiwal Astroworld zorganizowany przez Scotta, gdzie 10 osób poniosło śmierć w wyniku stratowania. Scott stanął przed sądem, oskarżony o niedostateczne zabezpieczenie festiwalu, zarzuty jednak oddalono.