Reklama

Dawno niewidziana Joni Mitchell. Co dzieje się z legendarną artystką?

W październiku twórczość Joni Mitchell została uhonorowana w wyjątkowy sposób. Artystce, która kilka lat temu, w ciężkim stanie trafiła do szpitala, hołd złożyli znani i lubiani przedstawiciele Hollywood.

Joni Mitchell na początku listopada będzie świętować 76. urodziny

Wiosną 2015 roku, u Joni Mitchell zdiagnozowano tętniaka mózgu. Piosenkarka spędziła kilka miesięcy w szpitalu w Los Angeles.

Reklama

Informacje na temat jej stanu były skąpe i często sprzeczne. Wiadomo było, że piosenkarka nie mogła mówić. Jednak przyjaciele artystki zapewniali, że rehabilitacja przynosi postępy i Joni wraca do normalnego funkcjonowania.

Od tamtego czasu stan Mitchell wyraźnie się poprawił, jednak pochodząca z Kanady artystka nadal porusza się na wózku. Stan zdrowia gwiazdy nie przeszkadza jej pojawiać się w miejscach publicznych.

W październiku Mitchell była gościem  specjalnego wydarzenia zorganizowanego przez artystkę jazzową Brandi Carlile, która wykonała w całości album Joni "Blue" z 1971 roku.

Laureatka Grammy przygotowała w hołdzie doświadczonej artystce specjalne wideo, na którym celebryci opowiadają o swoich ulubionych piosenkach Mitchell z albumu "Blue".

W nagraniu wystąpili: Tom Hanks, Rita Wilson, Marilyn Manson, Graham Nash, Reese Witherspoon, Elton John, Mavis Staples, Rosanne Cash, Linda Perry i wielu innych.

"Nie żyjemy w czasach Shakespeare'a, Rembrandta czy Beethovena, ale żyjemy w czasach Joni Mitchell" - tłumaczyła Carlile.

W tym roku Mitchell pojawiła się również m.in. na premierze opery "Almost Famous", na Los Angeles Fashion Week oraz na pooscarowej imprezie magazynu "Vanity Fair", gdzie bawiła się w towarzystwie Johna Legenda.

Kim jest Joni Mitchell?

Roberta Joan Anderson, bo tak brzmi pełne nazwisko Joni Mitchell - kanadyjska wokalistka, poetka i malarka - jest jedną z najbardziej cenionych artystek w historii muzyki.

Joni Mitchell do dziś fascynuje i jest wzorem dla wielu twórców. Wśród swoich największych inspiracji wymienia ją choćby Madonna.

Magazyn "Rolling Stone" umieścił czwartą płytę Mitchell, "Blue" z 1971 roku, na drugim miejscu listy kobiecych albumów wszech czasów. Jest to najbardziej osobisty materiał w dyskografii kanadyjskiej artystki, a zarazem najbardziej doceniony przez krytyków.

Dorobek muzyczny Mitchell zamyka jej 19. album "Shine" z 2007 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Joni Mitchell

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje