Reklama

Reklama

Bezczel nie żyje. Szpaku usuwa utwory, będące częścią głośnego beefu

Bezczel, pochodzący z Białegostoku raper, zmarł w wieku 37 lat. Reprezentanci sceny rapowej żegnają Michała Banaszka. Wśród nich jest także Szpaku, z którym Bezczel miał kilka lat temu konflikt.

Bezczel, pochodzący z Białegostoku raper, zmarł w wieku 37 lat. Reprezentanci sceny rapowej żegnają Michała Banaszka. Wśród nich jest także Szpaku, z którym Bezczel miał kilka lat temu konflikt.
Kadr z klipu Bezczel - Ostatnie Tango /YouTube /materiał zewnętrzny

O śmierci rapera (sprawdź!) poinformowali jego przyjaciele. W mediach społecznościowych pożegnali go m.in.: Peja, Liroy, DJ Decks oraz Kafar z Dixon37, ale z godziny na godzinę w mediach społecznościowych przybywa wpisów poświęconych artyście.

Rodzina Bezczela w oświadczeniu opublikowanym na stronie Step Records poinformowała, że prawdopodobną przyczyną śmierci rapera było zatrzymanie akcji serca.

Reklama

Na dramatyczne wieści zareagowała zdecydowana większość sceny, a zmarłego za pośrednictwem social mediów pożegnało wielu raperów. 

Na wiadomość zareagował także Szpaku (sprawdź!), z którym Bezczel miał w 2008 roku głośny konflikt. Szpaku opublikował na Instagramie relację, w której wspomina Bezczela. 

"RIP Bezczel" - napisał autor albumu "Dzieci Duchy". Oprócz tego artysta usunął z Youtube'a nagrane w latach wcześniejszych dissy na Bezczela.

Bezczel nie żyje. Kim był 37-letni raper?

Bezczel, a właściwie Michał Banaszek, był aktywny na scenie od prawie 20 lat. W 2005 roku zadebiutował na nielegalu WJDN. W 2006 roku ukazało się jego nielegal "Duet".

W 2007 roku Bezczel dołączył do białostockiego składu Fabuła (Poszwixxx, Erde, DJ Perc i Konradziwo). Skład nagrał dwie płyty w wytwórni Step Records - "Dzieło Sztuki" oraz "Made In 2".

Następnie raper wydał wspólną płytę z Kobrą (podpisał kontrakt z wytwórnią RPS Enterteyment Peji), a jego solowy debiut w wytwórni Proforma ("A.D.H.D.") ukazał się w 2013 roku (album uzyskał status złotego). Łącznie Bezczel wypuścił cztery solowe krążki. Ostatni z nich - "8 Bila" - ukazał się w 2018 roku.

W 2015 roku wraz z Chadą i ZBUK-iem stworzył hiphopową supergrupę (sprawdź!). Trio nagrało płytę "Kontrabanda: Brat bratu bratem", która pokryła się złotem.

Współpracował również m.in. z: Kobrą, Tym Typem Mesem, KaeN-em, Dwoma Sławami, VNM-em, Ero Sitkiem i Pyskatym. Pojawił się też na składance Step Records "Rap najlepszej marki".

Bezczel miał żonę Sylwię, a w 2015 roku para doczekała się syna Oskara.

W 2013 roku raper przeszedł operację wszczepienia implantu słuchu. Problemy zdrowotne nie opuszczały go w kolejnych latach. W 2019 roku z powodu powracających problemów ze słuchem muzyk trafił do szpitala, gdzie przeszedł kolejną operację.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bezczel | Szpaku | nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy