Reklama

Reklama

Bezczel nie żyje. Jaki był ostatni wpis rapera?

Bezczel nie żyje. Pochodzący z Białegostoku raper zmarł w wieku 37 lat. Informacja o jego śmierci była dla wszystkich szokiem. Ostatni wpis na Instagramie rapera niczego nie zapowiadał.

Bezczel w teledysku "Czarne róże"

O śmierci rapera (sprawdź!) poinformowali jego przyjaciele. W mediach społecznościowych pożegnali go m.in.: Peja, Liroy, DJ Decks oraz Kafar z Dixon37.

Bezczel nie żyje - ostatni wpis rapera

Rodzina Bezczela w oświadczeniu opublikowanym na stronie Step Records poinformowała, że prawdopodobną przyczyną śmierci rapera było zatrzymanie akcji serca.

Reklama

W ostatnim wpisie na Instagramie Bezczel zapowiadał swój występ podczas gali bokserskiej białostockiego klubu Głazboxing, która odbyła się 12 września 2021, czyli 9 dni przed śmiercią rapera.

"Powiem tak: w bokserskiej pozycji z tym Panem to prawdziwy zaszczyt" - napisał o Pawle "Głazie" Głazewskim Bezczel.

"Z tego miejsca zapraszamy Was wszystkich serdecznie na galę na której będę miał okazję zagrać trochę dobrego rapu. Bo jaka GALA, taki RAP, a GŁAZ BOXING to nie FAME MMA" - dodał raper.

Bezczel nie żyje. Kim był 37-letni raper?

Bezczel, a właściwie Michał Banaszek, był aktywny na scenie od prawie 20 lat. W 2005 roku zadebiutował na nielegalu WJDN. W 2006 roku ukazało się jego nielegal "Duet".

W 2007 roku Bezczel dołączył do białostockiego składu Fabuła (Poszwixxx, Erde, DJ Perc i Konradziwo). Skład nagrał dwie płyty w wytwórni Step Records - "Dzieło Sztuki" oraz "Made In 2".

Następnie raper wydał wspólną płytę z Kobrą (podpisał kontrakt z wytwórnią RPS Enterteyment Peji), a jego solowy debiut w wytwórni Proforma ("A.D.H.D.") ukazał się w 2013 roku (album uzyskał status złotego). Łącznie Bezczel wypuścił cztery solowe krążki. Ostatni z nich - "8 Bila" - ukazał się w 2018 roku.

W 2015 roku wraz z Chadą i ZBUK-iem stworzył hiphopową supergrupę (sprawdź!). Trio nagrało płytę "Kontrabanda: Brat bratu bratem", która pokryła się złotem.

Współpracował również m.in. z: Kobrą, KaeN-em, Dwoma Sławami, VNM-em, Ero Sitkiem i Pyskatym. Pojawił się też na składance Step Records "Rap najlepszej marki".

Bezczel w 2021 roku zapowiedział "nowy rzeczy"

"To był najtrudniejszy (pod względem doświadczeń) rok w moim życiu. Ale nie ma tego złego, bo dzięki temu dowiedziałem się dużo o sobie, poznałem się na ludziach, zacząłem rozumieć niektóre relacje i patrzeć na świat z szerszej perspektywy. Jeśli mowa o ludziach - są tacy, którym będę wdzięczny do końca swoich dni (i oni o tym wiedzą) oraz tacy, których do końca swoich dni znać już nie chcę (i oni też o tym widzą). Ich wspólnym mianownikiem jest to, że w obu przypadkach będę miał o czym pisać teksty. Nowy Rok witam z pokorą, wiarą i nadzieją na lepsze jutro. Wszystkim dobrym, życzliwym, serdecznym ludziom, wysyłam szczere intencje, życzę zdrowia, spokoju i wytrwałości. 2021 - teraz idzie nowe" - można było przeczytać.

Bezczel miał żonę Sylwię, a w 2015 roku para doczekała się syna Oskara.

W 2013 roku raper przeszedł operację wszczepienia implantu słuchu. Problemy zdrowotne nie opuszczały go w kolejnych latach. W 2019 roku z powodu powracających problemów ze słuchem muzyk trafił do szpitala, gdzie przeszedł kolejną operację.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bezczel | nie żyje | zmarły

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje