Reklama

Afro Kolektyw prezentuje "polonez dla początkujących". Zobacz klip!

Afro Kolektyw wraca i zapowiada najnowszą płytę. W sieci pojawił się teledysk do utworu "polonez dla początkujących".

Afro Kolektyw wraca i zapowiada najnowszą płytę. W sieci pojawił się teledysk do utworu "polonez dla początkujących".
Afro Kolektyw wraca z nową płytą /Kuba Owczarek /materiały promocyjne

Afro Kolektyw wraca z singlem "polonez dla początkujących", zapowiadającym album "ostatnie słowo". Piosence towarzyszy teledysk autorstwa Holaka, odpowiedzialnego także za okładkę płyty. Premiera albumu odbędzie się 24 lutego.

Afro Kolektyw wraca z płytą "ostatnie słowo". Posłuchaj singla "polonez dla początkujących"

Dlaczego nie możemy mieć fajnych rzeczy? Dlaczego polskie społeczeństwo jest podzielone? Dlaczego żyjemy w kraju zlepionym z patyków i śliny? Dlaczego pojęcie narodu jest dla nas ważniejsze od pojęcia państwa? Na te pytania odpowiada utwór "polonez dla początkujących".

"Istnieją setki diagnoz, jeśli potrzebujecie jeszcze jednej ode mnie - dlatego, że naszą cechą wspólną jest nieufność. Tak dogłębna, że trudno już ustalić, czy stanowi bardziej przyczynę, czy skutek. Mówię tak 'choć nie jestem historykiem', bo pamiętam przecież PRL i pamiętam 'nierówności kapitalizmu wczesnego' i to by w zupełności wystarczyło, żeby się tej (uzasadnionej!) nieufności nauczyć na blachę. No dobra, to jak konkretnie tamte czasy pamiętasz frajerze, spytacie zapewne. I w tym momencie polecam serdecznie naszą piosenkę. Nie bardzo mogę się wykazać obiektywizmem, ale uważam, że jest to najlepszy numer Afro Kolektywu ever. Warto było się zreaktywować nawet tylko dla niego" - mówi o utworze Afrojax.

Reklama

"Tytuł miałem wymyślony już w epoce kamienia, podejmowałem parę razy próby obleczenia go w numer, z żałosnymi rezultatami. Dopiero lektura znalezionych w piwnicy własnych SEKRETNYCH DZIENNIKÓW podpowiedziała mi dziesiątki obrazków, nasuwających myśl: i co ja się dziwię, że się nie dziwię Polsce dzisiejszej, skoro jest ona do gruntu miksturą tej z lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. Kilkanaście z tych obrazków wykorzystałem w tekście. Muzycznie natomiast - chyba słychać, że się nawdychaliśmy za dużo BadBadNotGood i Jaga Jazzist (nie ma czegoś takiego jak za dużo BadBadNotGood i Jaga Jazzist). Oczywiście utwór jest liczony na trzy, przecież to polonez. Mimo że rap" - dodaje.

Pierwszym singlem promującym album, był utwór "ausser betrieb".

Afro Kolektyw rusza w trasę. Gdzie wystąpi zespół?

Już ponad pół nakładu nadchodzącej płyty rozeszła się w pre-orderze u wydawcy Thin Man Records, a wiosenna trasa koncertowa ją promująca urosła do 10 dat.

03.03 - Poznań - Pod Minogą
04.03 - Szczecin - After Ego
05.03 - Gdynia - Ucho
10.03 - Katowice - Rajzefiber
11.03 - Kraków - Paon
16.03 - Łódź - Wooltura
18.03 - Lublin - Dom Kultury
31.03 - Białystok - Sześcian
14.04 - Warszawa - Hydrozagadka
23.04 - Wrocław - Liverpool

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Afro Kolektyw

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama