The Voice Of Poland

Reklama

"The Voice of Poland" - półfinał. Kto wystąpi? Dorota Osińska doprowadziła do łez Marka Piekarczyka

Poznaliśmy gości, którzy pojawią się w półfinale 13. edycji "The Voice of Poland". Na scenie zaprezentują się m.in. uczestnicy poprzednich odsłon muzycznego show TVP, jak Ania Karwan, Dorota Osińska, Natalia Sikora i Mateusz Ziółko.

Poznaliśmy gości, którzy pojawią się w półfinale 13. edycji "The Voice of Poland". Na scenie zaprezentują się m.in. uczestnicy poprzednich odsłon muzycznego show TVP, jak Ania Karwan, Dorota Osińska, Natalia Sikora i Mateusz Ziółko.
Dorota Osińska doprowadziła do łez Marka Piekarczyka w drugiej edycji "The Voice of Poland" /

"The Voice of Poland" dotarł do etapu półfinału, a w programie pozostało już tylko ośmiu uczestników.

Kto wystąpi w półfinale "The Voice of Poland"?

W rywalizacji o finał zmierzą się Łukasz Drapała i Norbert Wronka (drużyna Lanberry), Konrad Baum i Bogdan Świerczek (ekipa Marka Piekarczyka), Dominik Dudek i Aelin (team Barona i Tomsona) oraz Ewelina Gancewska i Julianna Olańska (drużyna Justyny Steczkowskiej).

Poza kandydatami do sławy w sobotnim odcinku zobaczymy gościnne występy wokalistów związanych z poprzednimi edycjami "The Voice of Poland". Na scenie pojawią się Natalia Sikora (zwyciężczyni drugiej serii z drużyny Marka Piekarczyka), Dorota Osińska (finalistka drugiej edycji z ekipy Tomsona i Barona), Ania Karwan (finalistka siódmej serii od Natalii Kukulskiej) i Mateusz Ziółko (laureat trzeciej edycji - podopieczny Marii Sadowskiej).

Reklama

Zagraniczną gwiazdą odcinka będzie Berre, 22-letni wokalista z Belgii, którego filmiki na TikToku zdobyły ponad 6 mln polubień (na tej platformie ma ponad 590 tys. fanów). Jego pierwszym singlem jest piosenka "Say My Name".

Kim jest Dorota Osińska?

W trakcie swojej kariery współpracowała m.in. z Zygmuntem Koniecznym, Jackiem Cyganem i Ernestem Bryllem. Śpiewała także u boku Zbigniewa Wodeckiego, Ireny Santor, Alicji Majewskiej i Magdy Umer.

Przez lata wokalistka wygrywała różne konkursy muzyczne. W 2000 roku wystąpiła na Festiwalu w Opolu (koncert Debiutów), gdzie zdobyła nagrodę publiczności, a także wyróżnienie Polskiego Radia.

W 2004 roku ukazał się jej debiutancki album "Idę", a sześć lat później światło dzienne ujrzała płyta "Kamyk zielony".

Szerszej publiczności Osińska ponownie zaprezentowała się w 2013 roku w programie "The Voice of Poland". Wokalistka zjawiła się na przesłuchaniach w ciemno drugiej edycji talent show i zaśpiewała utwór "Calling You" Jevetty Steel. W trakcie jej wykonania trenerzy nie potrafili ukryć łez. Płakać zaczął nawet sam Marek Piekarczyk.

"Uwierz mi, tylko znikoma liczba ludzi na świecie może zaśpiewać to tak, żeby to wzruszyło. I ty tak to zrobiłaś. Masz po prostu taki talent, że jestem szczerze wzruszona" - komplementowała Osińską Justyna Steczkowska. "Jak śpiewasz, to jestem bezbronny jak dziecko" - mówił natomiast Marek Piekarczyk. I to właśnie do jego drużyny trafiła początkowo uczestniczka.

Po przegranej bitwie z Natalią Sikorą Tomson i Baron przygarnęli Osińską do swojej ekipy. Z nimi dotarła do finału, gdzie ponownie musiała uznać wyższość Sikory. Talent wokalistki docenili również internauci. Występ z castingu zanotował do tej pory ponad 17 milionów razy, co czyni go drugim najpopularniejszym filmikiem na oficjalnym kanale "The Voice of Poland" (liderem jest Mateusz Ziółko śpiewający na castingu "When a Man Loves a Woman" - ponad 18 mln odsłon).

Świetne występy w "The Voice of Poland" nie przełożyły się jednak na zainteresowanie trzecią płytą Osińskiej pt. "Teraz" (2013), którą wydała na krótko przed urodzeniem pierwszego dziecka.

W 2016 roku wokalistka wzięła udział w krajowych eliminacjach do Eurowizji z utworem "Universal" (posłuchaj!), gdzie zajęła czwarte miejsce (zwycięzcą okazał się Michał Szpak).

Czwarty album Osińskiej - "Dorota Osińska" - ukazał się we wrześniu 2018 roku. Wokalistka przygotowała go z Pawłem Steczkiem, a promowały go single "Nić" (posłuchaj!), "Banalna piosenka o miłości w świta" i "Jasna ciemna".

Na płytę "Cześć, to ja" (2020) wokalistka po raz pierwszy w karierze zdecydowała się samodzielnie napisać wszystkie teksty i skomponować całą muzykę. W marcu tego roku wypuściła szósty album "Osina". Pierwszy singel "Kolejna piosenka" zdobył jednak zaledwie nieco ponad 9 tysięcy odsłon.

Sprawdź tekst utworu "Kolejna piosenka" w serwisie Tekściory.pl!


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy