Sylwestrowa Moc Przebojów
Reklama

Sylwester Polsatu 2022. Maciej Maleńczuk: Obudzić się w lepszym kraju

"Gramy na żywca, więc musimy tutaj uważać na dźwięk" - mówi w rozmowie z Interią Maciej Maleńczuk, który będzie jedną z gwiazd sylwestra Polsatu w Parku Śląskim w Chorzowie.

"Gramy na żywca, więc musimy tutaj uważać na dźwięk" - mówi w rozmowie z Interią Maciej Maleńczuk, który będzie jedną z gwiazd sylwestra Polsatu w Parku Śląskim w Chorzowie.
Maciej Maleńczuk wystąpi podczas sylwestra Polsatu w Chorzowie /AKPA

Maciej Maleńczuk zdradził Interii, że w podczas sylwestra z Polsatem wykona tzw. medley, czyli wiązankę utworów.

- Zrobiłem tych składanek już pięć, m.in. żydowską. Tym razem medley numer sześć będzie po polsku, w większości z utworów, które sam wykonywałem, lub których jestem autorem. To jest taki sylwestrowy zlepek - wyjaśnia wokalista.

Zapytaliśmy Maleńczuka o jego życzenia na 2023 rok.

- Życzę sobie zakończenia tej okropnej wojny i zwycięstwa Ukrainy. Życzę sobie, żebyśmy się obudzili w lepszym kraju i to teraz, a nie za pięć lat.

Reklama

Zbliżający się rok to powrót grupy Homo Twist na scenę - dowodzona przez Maleńczuka rockowa formacja zawiesiła działalność wiosną 2009, rok po wydaniu ostatniej płyty "Matematyk" (nominacja do Fryderyka). Na razie ogłoszono występ tria podczas Zew się budzi Festiwal, który odbędzie się w Ustrzykach Dolnych (30 kwietnia - 1 maja).

- Homo Twist to zawsze był strzał w kolano, natomiast jestem na ten strzał gotowy. Oprócz tego, że będziemy występować, będziemy odpalili filmy od 18 lat. Będziemy to robić dla przyjemności i chwały, żeby ludzie nie zapomnieli o tym dorobku - zapowiada Maleńczuk.

Dotychczasowy dorobek Homo Twist to płyty "Cały ten seks" (1994), "Homo Twist" (1996), "Moniti Revan" (1997), koncertowa "Live After Death" (2002), "Demonologic" (2005) i "Matematyk" (2008). Przez zespół przewinęli się m.in. Tomasz "Titus" Pukacki (lider Acid Drinkers), Olaf Deriglasoff, nieżyjący już perkusista Grzegorz Schneider (później Gienek Loska Band) czy znani z grupy Pudelsi Franz Dreadhunter i Artur Hajdasz.

Sylwestrowa Moc Przebojów w Polsacie - kto wystąpi?

Tegoroczną Sylwestrową Moc Przebojów poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, Krzysztof Ibisz, Marcelina Zawadzka, Adam Zdrójkowski i Agnieszka Kołodziejska. Scena na Polach Marsowych w Parku Śląskim w Chorzowie przypominać będzie statek kosmiczny, a prowadzący wcielą się w kosmonautów.

Polsat już po raz 17. żegnać będzie stary rok, a po raz siódmy korzystać będzie z gościny Śląska.

"Zaśpiewają największe gwiazdy piosenki. Zobaczymy i usłyszymy między innymi Beatę Kozidrak i Bajm, bez których nie sposób wyobrazić sobie tego wieczoru, Dodę, Anię Dąbrowską, która karierę zaczynała przed laty w naszym 'Idolu', gwiazdę młodego pokolenia bryską, zjawiskową Cleo i króla social mediów Dawida Kwiatkowskiego. Będzie z nami jeden z najoryginalniejszych polskich artystów, niesamowity Ralph Kaminski, a także Feel, Grzegorz Hyży, Big Cyc i Lady Pank. Pojawi się również Igor Herbut i zespół Enej, którzy są wierni Polsatowi od czasu swojego zwycięstwa w kultowym 'Must Be The Music. Tylko muzyka'" - zapowiada Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu.

"Idol": Maciej Rock wspomina kultowy program. "To było totalne wariactwo"

Nowy rok z Sylwestrem Polsatu!

Na sylwestrowy koncert Polsatu zapraszają Telewizja Polsat i Województwo Śląskie. Współorganizatorami są Park Śląski, Stadion Śląski. Patronami Medialnymi są Radio Zet i Interia.

Sylwestrową Moc Przebojów będzie można oglądać 31 grudnia o 20.00 w Polsacie, Polsacie 2, Polsat News, Polsat Go i Interii.

Michał Wiśniewski o współpracy z Telewizją Polsat: Dla mnie to jest naturalne

Specjalny wspólny występ szykują Maryla Rodowicz, Doda i Cleo. Wokalistki wykonają medley przebojów Maryli Rodowicz - "Sing Sing", "Małgośka" oraz "Kolorowe Jarmarki".

Z kolei zagraniczną gwiazdą będzie Michael Patrick Kelly, który popularność zdobył w rodzinnej grupie The Kelly Family.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy