Wyjątkowy koncert w TVP. Wśród gwiazd Kayah, Viki Gabor, Kamil Bednarek i wiele innych!

11 listopada na wrocławskim Rynku odbyło się niezwykłe wydarzenie, które uczciło 106. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Viki Gabor i Kayah podczas występu w TVP
Viki Gabor i Kayah podczas występu w TVPTelusAKPA

Impreza organizowana przez Polskie Radio i Telewizję Polską pod nazwą "Jesteśmy sobie potrzebni" rozpoczęła się o godzinie 20:00 na wrocławskim Rynku. To wspaniała okazja dla całej Polski aby pokazać solidarność i dumę z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Występy poświęcone były także osobom poszkodowanym w niedawnych powodziach.

Podczas wydarzenia wystąpiły wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej takie jak: Kayah, Piotr Cugowski, Natalia Kukulska, Kamil Bednarek, Tomasz Makowiecki, Tomasz Organek, Bovska, Barbara Wrońska, Kathia, Ania Rusowicz, Piotr z zespołu Enej, Gaba Kulka, Czesław Mozil, Zalia, Matylda/Łukasiewicz, Wiktor Dyduła, Arek Kłusowski, Zazula, Weronika Korthals, Vix.N oraz Viki Gabor. Artyści zagrali w akompaniamencie orkiestry prowadzonej przez Michała Grotta.

Koncert prowadzony przez Paulinę Chylewską i Roberta Stockingera podzielony był na dwie części.

Część pierwsza koncertu "Jesteśmy sobie potrzebni"

Wydarzenie otwarte zostało interpretacją utworu "Moja i twoja nadzieja" wykonaną z wyżej wymienionymi artystami oraz przedstawicielami służb ratowniczych, aby okazać wsparcie i podziękowania tym, którzy walczyli z powodzią. Chwilę później zaprezentowany też został kolejny wrocławski krasnal. "Powodzianek" ma upamiętniać wysiłki wszystkich tych, którzy pomagali ofiarom powodzi. Następnie na scenie pojawiła się Formacja JDC, która przedstawiła ciekawą choreografię w akompaniamencie utworu "Wiosna Przyjdzie i Tak" w wykonaniu Kayah. Piotr Sołoducha znany z twórczości w grupie Enej zaprezentował utwór "Dom" wraz z zespołem Zazula, kawałek poświęcony Warmii i Mazurom.

Czesław Mozil po zaprezentowaniu utworu "Co Mi Panie Dasz" razem z Gabą Kulką wyraził wielką wdzięczność, za to, że może mieszkać na warszawskiej Pradze.

Następnie na scenie pojawił się Piotr Cugowski, śpiewający "Całkiem Inny Kraj", a zaraz po nim zobaczyć mogliśmy Kayah i Viki Gabor, które "w imię jedności" zagrały "Ramię w Ramię".

Kamil Bednarek przywitał Wrocław przemową na temat tego, jak ważna jest wolność i ludzie wokół nas, a następnie odegrał przebój "Wojownik Światła".

Orkiestra prowadzona przez Michała Grotta została wzbogacona o bardzo nietypowe, polskie instrumenty. Wspomniano też o mniejszościach etnicznych, które urozmaicają polską kulturę i język, a następnie Vix. N zaprezentował utwór "Ne Rozumiju". Muzyk zaznaczył, że posiadanie swojego miejsca na świecie, w którym będziemy czuć się komfortowo jest niezwykle istotne.

Po piosence "Koniec Tchu" w wykonaniu duetu Matylda/Łukasiewicz usłyszeć mogliśmy Tomasza Makowieckiego z utworem "Nie Jesteś Sam".

Arek Kłusowski przed swoim występem wygłosił krótką przemowę poświęconą Podkarpaciu. Przyznał, że mimo negatywnego postrzegania południowego wschodu Polski, nauczył się tam wielu ważnych wartości i zaprezentował "Tolerancję".

Druga część wydarzenia

Drugą część koncertu otworzył Wiktor Dyduła z piosenką "Tam Słońce, Gdzie My". Muzyk wspomniał swoje rodzinne miasto Przywidz na Kaszubach i przyznał, że to tam poznał swoją pierwszą miłość.

Anna Rusowicz przed swoim występem opowiedziała o Szklarskiej Porębie stwierdzając, że "góry są bliżej nieba i znikają tam problemy", a następnie wykonała utwór "Kochana" z pomocą Tomasza Makowieckiego.

Piotr Cugowski powrócił do widzów z przebojem "Wierzę w Lepszy Świat". Następnie Zalia poświęciła "Sierpień" Półwyspowi Helskiemu i Chałupom, które odwiedza co roku pod koniec lata.

Chwilę później na scenę wparował Tomasz Organek i zaprezentował pełne energii "Na Razie Stoję, Na Razie Patrzę" zadedykowane Suwałkom i Toruniowi. Pożyczył też widowni aby otaczała się dobrymi ludźmi.

Natalia Kukulska po rockowym występie Organka przejęła scenę z bluesowym "Pół Na Pół". Piosenkarka zaznaczyła, jak ważna jest wspólnota, partnerstwo i bycie razem we wzlotach i upadkach.

Bovska zachwyciła publiczność utworem "Nikt Nie Płacze Wiecznie" poprzedzonym wspomnieniem swojej babci, która była sanitariuszką w Powstaniu Warszawskim.

Spędzająca od lat wakacje w Polsce Barbara Wrońska zaprezentowała "Nieustraszonych" w towarzystwie tańczących seniorów.

Kathia zwolniła tempo podniosłym "Czemu Nie Tańczę Na Ulicach", a Anna Rusowicz powróciła z zespołem Zazula i monumentalną "Rzeką Pamięci". "To Są Moje Strony" zadedykowała Kaszubom Weronika Korthlas.

Koncert zakończony został wyjątkowym "Nie Pytaj o Polskę" Grzegorza Ciechowskiego w wykonaniu Arka Kłusowskiego, Piotra Sołoducha, Kamila Bednarka i Zazuli.

Internauci oburzeni występami

Po występach w internecie zawrzało. Widzowie na profilach stacji w mediach społecznościowych wyrażali swoje niezadowolenie koncertem, pisząc: "Koncert to porażka. Kto za to odpowiada?", "To nie karnawał. Ale tak wyszło. Co za porażka" czy "Porażka po całej linii. I dwóch prowadzących próbujących wejść w buty Tomasza Wolnego klapa".

Komentujący oburzeni byli brakiem pieśni patriotycznych: "Co to było za [...]? ŻADNEJ HISTORYCZNEJ PATRIOTYCZNEJ PIEŚNI", "Dlaczego nie ma ani jednej pieśni patriotycznej na tym koncercie?".

Od kominów do milionów wyświetleń. Robert Wiewióra i Tribbs o współpracy i spotkaniu po latachPolsatPolsat
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas