Kamil Bednarek

Kamil Bednarek
data urodzenia
10 maja 1991
pochodzenie
Polska
5,0
Oceń
Głosy
1

Biografia

Kamil Bednarek - wiek, wzrost i początki kariery

Kamil Bednarek - wzrost: 184 cm

Kamil Bednarek to polski piosenkarz, wykonujący muzykę reggae. Urodził się 10 maja 1991 roku w Brzegu. W 2008 roku wspólnie ze znajomymi postanowił założyć grupę Star Guard Muffin. Debiutancki występ dali w rodzinnym mieście Brzeg. Rok później ukazał się ich pierwszy minialbum pt. Ziemia Obiecana. W 2010 roku Kamil Bednarek spróbował swoich sił w programie Mam talent!. Wystąpił m.in. z piosenką Kurta Nilsena. Artyście udało się awansować do kolejnego etapu, w którym zaśpiewał utwór Erica Claptona Tears in Heaven. Dzięki temu wykonaniu przeszedł do finału i zaprezentował w nim piosenkę Boba Marleya Is This Love, zajmując drugie miejsce.

W tym samym roku na rynek wypuścił album Szanuj, który wykonał wraz z grupą Star Guard Muffin. Krążek zyskał dużą popularność i pokrył się multiplatyną. Rok później zespół wydał minialbum Jamaican Trip, który był nagrywany właśnie na Jamajce. W 2012 roku wziął udział w programie Bitwa na głosy, w którym objął rolę prowadzącego grupę artystów z rodzinnego miasta. Wraz z drużyną zwyciężył w finale rozrywkowego show. Następnie zawiesił działalność zespołu Star Guard Muffin i rozpoczął działania w grupie Bednarek.

Pod koniec listopada 2012 roku wydał solowy album Jestem, który pokrył się diamentową płytą. 3 lata później wypuścił krążek Oddycham, a w kolejnych latach płyty Talizman (2017) oraz Bednarek Inaczej (2021). Piosenkarz współpracował z takimi artystami jak Matheo, Natalia Szroeder czy Beata Kozidrak.

Kamil Bednarek - najpopularniejsze utwory i dyskografia

Kamil Bednarek do tej pory (2023) wydał 4 albumu studyjne oraz 3 koncertowe.

Kamil Bednarek - najpopularniejsze piosenki 

  • Kamil Bednarek - Nie chcę wyjeżdżać stąd (2012)
  • Kamil Bednarek - Chwile jak te (2014)
  • Kamil Bednarek - List (2016)
  • Kamil Bednarek - Poczuj luz (2017)
  • Kamil Bednarek - Pragnienia szczyt (2019)
  • Kamil Bednarek - Bądź przy mnie (2020)
  • Kamil Bednarek - Z życia jak najwięcej (2022)
  • Kamil Bednarek - Ambasadorzy Rozrywki (2022)
  • Kamil Bednarek - Czuć się kochanym (2023)
Kamil Bednarek - koncerty i dorobek artystyczny

Kamil Bednarek - koncerty: Kamil Bednarek koncertuje po całej Polsce. W pierwszej połowie 2023 roku odbył m.in. klubową trasę koncertową Ambasadorzy Rozrywki 2023. 

Kamil Bednarek - nagrody: Kamil Bednarek ma na koncie wiele cennych wyróżnień. Jest m.in. laureatem TOPtrendy 2012, MTV Europe Music Awards 2013, nagrody Złoty Bączek (2014) czy wyróżnienia Eska Music Awards 2017. 

Kamil Bednarek - życie prywatne

Kamil Bednarek - żona, dzieci: W połowie lutego 2023 roku artysta poinformował fanów, że wziął ślub. Jego żona ma na imię Pamela. Kamil Bednarek i jego partnerka nie mają dzieci. 

Artyści powiązani