Viki Gabor

Viki Gabor fot. AKPA
data urodzenia
10 lipca 2007
pochodzenie
Polska
imię i nazwisko
Wiktoria Gabor
4,0
Oceń
Głosy
10

Biografia

Viki Gabor- wiek, wzrost i początki kariery

Viki Gabor, właściwie Wiktoria Gabor, przyszła na świat 10 lipca 2007 roku w Hamburgu w rodzinie Dariusza i Eweliny Gaborów. Jej wzrost to 160 cm. 

Można powiedzieć, że piosenkarka talent odziedziczyła w genach - jej starsza siostra Melisa Gabor komponuje muzykę i pisze teksty. Po narodzinach Wiktorii rodzina przeprowadziła się do Polski, a następnie do Wielkiej Brytanii. Po siedmiu latach Gaborowie na stałe zamieszkali w Krakowie. Wiktoria Gabor uczyła się w Szkole Podstawowej nr 37 w Krakowie, a w 2020 rozpoczęła indywidualny tok nauczania ze względu na rozwój kariery muzycznej.

Viki Gabor - najpopularniejsze utwory i dyskografia

Artystka podjęła w 2019 roku współpracę z firmą Tymbark, występując w ich materiałach video. Zaprezentowała także własne interpretacje kolęd Cicha noc i Silent Night, a także świątecznej piosenki What Christmas Means to Me. Swój przebój Superhero wydała w formie singla CD w limitowanym nakładzie 500 egzemplarzy. W tym samym roku wystąpiła także w trakcie noworocznego koncertu na antenie Telewizji Polskiej. W styczniu 2020 pojawił się kolejny - Ramię w ramię. Viki Gabor nagrała wówczas duet z Kayah

Kolejne single na koncie młodej artystki to:

  • Getaway,
  • Forever and a Night,
  • Not Gonna Get It.

Debiutancki album studyjny pt. Getaway (Into My Imagination) Viki wydała 4 września 2020. 6 września 2020 zaproszono ją do jury pierwszego półfinału Szansy na sukces. Pod koniec września wydała utwór Wznieść się chcę, który promował film Wyprawa na Księżyc. W sierpniu 2021 podpisała kontrakt fonograficzny z wytwórnią Sony Music Entertainment Poland i zapowiedziała wydanie singla Moonlight, który ukazał się 3 września. 

Viki Gabor - koncerty i dorobek artystyczny

W 2018 roku Viki Gabor uczestniczyła w przesłuchaniach do drugiej edycji programu TVP2 The Voice Kids. Wywalczyła sobie tam miejsce, wykonując piosenkę Katy Perry "Roar". Z powodzeniem przeszła przez kolejne etapy eliminacyjne i można było ją oglądać na żywo. 

Wystąpiła w finale 23 lutego 2019 roku. W międzyczasie nagrała własny singiel, który przedstawiła w rozgrywce. Zajęła wówczas 2. miejsce. 16 sierpnia 2019 wystąpiła w koncercie Young Choice Awards w ramach festiwalu w Sopocie.

Brała wówczas udział w programie Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019, dzięki któremu została reprezentantką kraju w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Zdobyła w nim 1. miejsce - finał zorganizowano w Gliwicach. Od tamtej pory Viki Gabor pojawiała się na antenie telewizji i na różnych scenach coraz częściej. 

Życie prywatne i rodzina Viki Gabor

Wiktoria dorasta w środowisku, w którym kultywuje się wielopokoleniowe tradycje muzyczne. Wciąż mieszka z rodziną w Krakowie, ale próżno szukać więcej informacji o jej życiu czy związkach. Artystka stara się chronić prywatność swoją i bliskich.