Reklama

Vader zaprasza na jubileuszową trasę "40 lat Apokalipsy" [DATY, MIEJSCA]

Na przełomie sierpnia i września olsztyński Vader wyruszy w jubileuszową trasę po Polsce, by wraz z fanami świętować swoje 40. urodziny.

Na przełomie sierpnia i września olsztyński Vader wyruszy w jubileuszową trasę po Polsce, by wraz z fanami świętować swoje 40. urodziny.
Peter (Vader) świętuje 40 lat na scenie /Andrzej Wasilkiewicz /Reporter

W ramach rocznicowych wojaży po kraju żywa legenda polskiej sceny metalowej wystąpi w dziewięciu miastach. Na trasę pod szyldem "40 lat Apokalipsy" Vader przygotowuje przekrojowy program koncertowy obejmujący cztery dekady działalności oraz liczne niespodzianki.

"Bracia i Siostry!!! 40 lat minęło szybko niczym blast-beat w 'Carnalu'. Wydaje się, że przed momentem wraz ze Zbyszkiem [Wróblewskim, zmarłym pod koniec stycznia współzałożycielem Vadera] ćwiczyliśmy 'Necropolis' - nasz pierwszy autorski kawałek, a zaledwie chwilę temu z Docentem nagrywaliśmy w Olsztynie pierwsze demo Vadera. W międzyczasie tysiące koncertów i wiele kolejnych nagranych płyt. Nawet te trudne dni w historii kapeli - a było ich trochę na tej pełnej szaleństwa drodze - nie zatrzymała Metalowej Machiny i Vader wciąż mając w szeregach utalentowanych i 'gniewnych mężów' wylewa wiadra potu na scenach całego świata" - mówi Piotr "Peter" Wiwczarek, grający na gitarze wokalista i lider deathmetalowego Vadera.

Reklama

"W tym roku celebrujemy 40-lecie kolejnymi szalonymi koncertami, jakie dla Was wraz z Massive Music przygotowaliśmy na sierpień i wrzesień. Prześledźmy wspólnie na żywo całą historię Vader od demonicznych dźwięków 'Decapitated Saints' po szaleńczą furię 'Shock & Awe'. Przywieziemy ze sobą całą masę niespodzianek - jak na jubileusz przystało" - zapewnia Peter.

Obecnie u boku lidera występują Marek Pająk (gitara), Tomasz "Hal" Halicki (bas) i perkusista Michał Andrzejczyk, który dołączył w 2022 r.

Na rocznicowej trasie po Polsce jubilatom towarzyszyć będą sosnowiecki Frontside, Dopelord z Lublina, a także goście specjalni.

Vader - oto harmonogram trasy "40 lat Apokalipsy":

25.08. - Olsztyn (Amfiteatr; bez Frontside)
26.08. - Rzeszów (Rockowa Noc; bez Frontside i Dopelord)
27.08. - Warszawa (Scena Letnia Progresji)
29.08. - Gdańsk (B90)
30.08. - Szczecin (DK Krzemień)
31.08. - Wrocław (A2)
01.09. - Katowice (P23)
02.09. - Kraków (Kamienna 12)
03.09. - Poznań (Tama).

Zobacz Vadera na żywo sprzed lat w pomnikowym "Carnal":


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Vader

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy