Reklama

Reklama

Przyjaciele Sosnowskiemu. Kto wystąpi na koncercie pamięci zmarłego wokalisty?

20 września w klubie BARdzo bardzo w Warszawie miał się odbyć wyjątkowy koncert "Sosnowski i przyjaciele". Po nagłej i niespodziewanej śmierci Barta Sosnowskiego występ zmienił swój charakter - odbędzie się pod hasłem "Przyjaciele Sosnowskiemu".

Bart Sosnowski miał 38 lat

"Miało być inaczej. Wszystkim nam stanęły na moment serca, gdy do naszych uszu doszły tragiczne informacje. Zrobimy ten koncert dla Ciebie Bart, bo wierzymy, że będziesz tu z nami na scenie. Zapraszamy wszystkich przyjaciół Sosnowskiego, którzy chcieliby się z nim pożegnać tak, jak on lubił najbardziej" - taki komunikat pojawił się na profilu klubu BARdzo bardzo w Warszawie.

38-letni wokalista i muzyk zdążył jeszcze ujawnić pierwszych gości, którzy mieli z nim wystąpić 20 września w Warszawie: mieli to być skrzypek Jan Gałach oraz Grzegorz Kowalski i Marcin Ścierański, czyli sekcja rytmiczna grupy Kwiat Jabłoni.

Reklama

Wiadomo, że na scenie pojawi się Małgorzata Ostrowska, która razem z Sosnowskim zaśpiewała w jego utworze "Hej" z ostatniej płyty "Tylko się nie denerwuj".

"To miał być Jego urodzinowy koncert, w miejscu gdzie równo 3 lata temu zagrał pierwszy raz jako Sosnowski. Charakter koncertu zmienił się, ale muzyka i pamięć zostały w nas i choć boli, to zagramy najpiękniej jak potrafimy" - napisała wokalistka.

O wydarzeniu napisał też Robert Cichy

"Bart na pewno chciałby abyśmy mimo wszystko się dziś spotkali i tak właśnie zrobimy..." - zapewnił muzyk w poście na Facebooku.

W ostatni piątek na Cmentarzu Bródnowskim odbył się pogrzeb Sosnowskiego.

Bart Sosnowski nie żyje. Miał zaledwie 38 lat

Wokalista, muzyk, kompozytor zmarł 8 września w wieku 38 lat. Nie podano przyczyny śmierci.

W sieci pojawiły się kondolencje od jego muzycznych przyjaciół i współpracowników. Sosnowskiego pożegnali m.in. Tomasz Organek, Małgorzata Ostrowska, Robert Cichy, Limboski i Żurkowski.

Kim był Sosnowski?

Sosnowski był znanym polskim kompozytorem i gitarzystą. Grał również na banjo i instrumentach perkusyjnych, a jego cechą charakterystyczną był chropowaty głos (posłuchaj!).

Debiutancki album wydał dopiero w 2019 roku. Płyta nosiła tytuł "The Hand Luggage Studio". Rok później do jego dyskografii dołączył album "Tylko się nie denerwuj". Był nominowany do Fryderyków 2020 w kategorii "Album roku".

Na koncie miał m.in. duet z Małgorzatą Ostrowską ("Hej" - posłuchaj!), współpracę z Robertem Cichym i Limboskim. Występował na Męskim Graniu 2019.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje