Reklama

Bart Sosnowski nie żyje. Miał zaledwie 38 lat

Bart Sosnowski nie żyje. Smutne informacje pojawiły się w sieci, potwierdziła je również żona muzyka. Miał 38 lat.

Bart Sosnowski nie żyje. Smutne informacje pojawiły się w sieci, potwierdziła je również żona muzyka. Miał 38 lat.
Bart Sosnowski miał 38 lat /Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/ /East News

Pierwsze informacje o śmierci Barta Sosnowskiego pojawiły się m.in. na profilu Piotra Stelmacha. "Nie przyjmuję tego do wiadomości. Braciszku, gdzie jesteś?" - napisał dziennikarz.

Radio 357, z którym muzyk był związany, opublikowało jego czarnobiałe zdjęcie z cytatem z utworu "Deszcz": "Wodę podaj mi, kiedy skoczę w ogień / I na pustyni w mojej głowie / Kiedy bez siły padnę - napój mnie / Wodę podaj mi, błagam, gdy zapomnę / Oczy zapłoną jak pochodnie" (sprawdź pełny tekst!).

Reklama

Wpis pożegnalny pojawił się również na profilu żony Sosnowskiego. "Wczoraj odszedł od nas Bart Sosnowski. Pirat wypłynął w najdłuższy rejs.... Dla nas zawsze będzie niedaleko stąd. Oli serce pękło na milion kawałków..." - można przeczytać.

Sosnowski nie żyje - kim był wokalista?

Sosnowski był znanym polskim kompozytorem i gitarzystą. Grał również na banjo i instrumentach perkusyjnych, a jego cechą charakterystyczną był chropowaty głos (posłuchaj!).

Debiutancki album wydał dopiero w 2019 roku. Płyta nosiła tytuł "The Hand Luggage Studio". Rok później do jego dyskografii dołączył album "Tylko się nie denerwuj". Był nominowany do Fryderyków 2020 w kategorii "Album roku". W Radiu Baobab współprowadził audycję "Barszcz Sosnowskiego, czyli Górecka i Sosnowski trują o muzyce".

Według doniesień mediów Sosnowski zmarł w środę, 8 września, jednak o jego śmierci poinformowano dopiero dzień później. Przyczyna śmierci nie jest na razie znana.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bart Sosnowski | Sosnowski | nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy