Koncert "Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci": Moja i twoja nadzieja [RELACJA, TRANSMISJA]

Za nami wyjątkowy jubileuszowy koncert "Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci". Co wydarzyło się na scenie? Sprawdźcie naszą relację!

Ewa Farna i Kayah na koncercie z okazji 25-lecia Fundacji Polsat
Ewa Farna i Kayah na koncercie z okazji 25-lecia Fundacji PolsatTricolorsEast News

25 lat temu, 6 grudnia 1996 roku, Fundacja Polsat rozpoczęła swoją działalność statutową. Została powołana do życia przez Zygmunta Solorza i Telewizję Polsat, która jako pierwsza stacja komercyjna w Polsce zaangażowała się w działalność charytatywną. Celem Fundacji Polsat od zawsze było i jest ratowanie zdrowia i życia dzieci. Od ćwierć wieku Fundacja Polsat dofinansowuje ich leczenie i rehabilitację, a także remontuje oddziały dziecięce w całej Polsce i kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny, z którego korzystają mali pacjenci.

Przez 25 lat swojej działalności Fundacja przekazała ponad 260 miliardów zł, pomagając prawie 40 tysiącom dzieci. Dzięki pomocy darczyńców w tym roku Fundacja wybudowała Centrum Chorób Rzadkich.

W dniu urodzin Fundacji, Telewizja Polsat organizuje wyjątkowy koncert, podczas którego widzowie poznają niezwykłe i pełne wzruszeń historie podopiecznych Fundacji Polsat, którzy dzięki jej wsparciu osiągnęli to, co na początku wydawało się niemożliwe.

Ewa Farna i Kayah
Alicja Majewska
Maciej Maleńczuk
Maciej Maleńczuk i Michał Bajor
+14

Koncert prowadzony przez duet Krzysztof Ibisz i Adam Zdrójkowski rozpoczęła Karolinka Bednarska - podopieczna Fundacji Polsat - w towarzystwie chóru Sound'n'Grace. Razem wykonali pamiętny przebój grupy Hey - "Moja i twoja nadzieja".

Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci: Karolina Bednarska & Sound'n'Grace - Moja i Twoja na...

Młoda wokalistka od drugiego roku życia choruje na Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów. Niestety choroba pokazała najgorsze oblicze i zabrała Karolince wzrok. Na chwilę obecną jedyną pomocą w codziennym funkcjonowaniu Karolinki jest pies przewodnik oraz specjalistyczne okulary sprowadzane z zagranicy na indywidualne zamówienie.

Viki Gabor: Możemy wiele zmienićINTERIA.PL

Kayah i Viki Gabor zaśpiewały swój wspólny hit "Ramię w ramię". Występy przeplatane są materiałami filmowymi z podopiecznymi fundacji.

Utwór "Niewiele ci mogę dać" z repertuaru zespołu Perfect w wyjątkowym rodzinnym duecie wykonali Grzegorz Markowski i jego córka Patrycja Markowska.

Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci: Patrycja i Grzegorz Markowscy - Niewiele Ci mogę dać

Paweł Domagała tradycyjnie przypomniał swój największy przebój "Weź nie pytaj", który ma ponad 134 mln odsłon.

Dama polskiej piosenki Alicja Majewska zaśpiewała utwór "Odkryjemy miłość nieznaną". Po niej na scenie pojawił się Dawid Kwiatkowski z piosenką "Proste".

Kolejna podopieczna fundacji zapowiedziała następną gwiazdę - ciężarna Ewa Farna w białej kreacji wykonała "Wszystko albo nic".

Z kolei Krzysztof Zalewski (zwycięzca drugiej edycji "Idola" emitowanego w Polsacie) premierowo w telewizji zaśpiewał utwór "Ptaki".

Dawno niewidziany publicznie Maciej Maleńczuk przypomniał utwór "Gdzie są przyjaciele moi?" z repertuaru projektu Yugopolis.

Inny muzyczny klimat zaprezentował Michał Bajor w niemal musicalowej wersji "Nie chcę więcej".

Śpiewająca rodzina Cugowskich - od lewej: Krzysztof, Wojtek i Piotr, u góry Krzysztof junior, 2002 r.

W 2014 r., po zakończeniu działalności Budki Suflera, Krzysztof Cugowski powołał do życia rodzinny projekt Cugowscy, w którym towarzyszyli mu jego synowie, dotychczas znani ze swojego zespołu Bracia: wokalista Piotr Cugowski i Wojtek Cugowski, głównie gitarzysta, ale także wokalista.
Jesienią 2021 r. na antenie Polsatu pojawi się 15. edycja popularnego show "Twoja twarz brzmi znajomo". W składzie jury zadebiutują Michał Wiśniewski i Gromee, którzy pojawią się u boku Małgorzaty Walewskiej i Katarzyny Skrzyneckiej.

Uczestnikami będą Krzysztof Cugowski junior (na zdjęciu), Robert Janowski, Barbara Kurdej-Szatan, Paulina Sykut-Jeżyna, Adam Zdrójkowski, Tomasz Ciachorowski, Katarzyna Łaska i Klara Williams.
23-letni Krzysztof Cugowski junior to syn znanego głównie z Budki Suflera Krzysztofa Cugowskiego z jego drugiego małżeństwa z Joanną. Najmłodszy z braci zaliczył wokalny epizod na płycie rodzinnego projektu "Cugowscy", jednak od pewnego czasu wiadomo, że jego największą pasją jest aktorstwo.
Krzysztof Cugowski junior aktorstwa uczył się już w liceum, a potem w angielskiej szkole Milton Abbey w Dorset. Po liceum Chris zdecydował się podjąć naukę na Wydziale Artystycznym na Uniwersytecie w Winchester.

Polak trafił na plan serialu Netflixa "Bridgertonowie", co było dla niego niezapomnianą przygodą.
+3

Juror "Dancing With the Stars. Taniec z gwiazdami" Andrzej Piaseczny porwał do tańca w rytm przeboju "Śniadanie do łóżka".

Z kolei wieloletnia przyjaciółka Fundacji Polsat i jurorka programu "Twoja twarz brzmi znajomo" Małgorzata Walewska sięgnęła po hit "Don't Cry For Me Argentina", który w filmie "Evita" śpiewała Madonna.

Swój sceniczny debiut w rodzinnym duecie zaliczył Chris Cugowski (uczestnik ostatniej edycji "TTBZ") - najmłodszy syn Krzysztofa Cugowskiego, który razem z byłym wokalistą Budki Suflera wykonał kanoniczny hit "Jest taki samotny dom".

Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci: Krzysztof i Chris Cugowscy - Jest taki samotny dom

Po wręczeniu nagród dla współpracujących z fundacją lekarzy złote serce otrzymał założyciel Fundacji Polsatu - Zygmunt Solorz, który ze wzruszenia zalał się łzami.

Koncert zakończyła dowodzona przez Roberta "Litzę" Friedricha grupa Arka Noego w przeboju "Nie lękaj się".

Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci: Arka Noego - Nie lękaj się

Krzysztof Ibisz angażuje się w działania Fundacji od początku swojej kariery w Polsacie, która trwa od 2000 roku. Popularny prezenter występuje w spotach, współprowadzi fundacyjne imprezy, odwiedza podopiecznych w szpitalach podczas akcji z okazji Dnia Dziecka z superbohaterami, a także zachęca swoich fanów rokrocznie do oglądania Mikołajkowego Bloku Reklamowego, który w tym roku już po raz 18. gościł w domach Polaków.

Alicja Majewska o tym, jak przygotowuje się do występówINTERIA.PL

--------

Tylko w Polsat Box Go możecie zobaczyć wyjątkowy materiał "Adele: One Night Only". Wokalistka w ramach promocji nowej płyty "30" rozmawiała z Oprah Winfrey i dała kameralny występ.

Zobacz "Adele: One Night Only" tylko w Polsat Box Go
Zobacz "Adele: One Night Only" tylko w Polsat Box GoPolsatmateriały prasowe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas