Reklama

Ennio Morricone w Polsce

Ennio Morricone wystąpi w Tauron Arena w Krakowie 6 lutego 2017 roku. Koncert jest częścią jego trasy zatytułowanej "60 Years of Music World Tour".

Ennio Morricone wystąpi w Krakowie

Koncert Ennio Morricone jest częścią jego trasy zatytułowanej "60 Years of Music World Tour". Wszystkie dotychczas ogłoszone koncerty zostały wyprzedane w kilka dni, a te, które już się odbyły zakończyły się owacjami na stojąco i zebrały entuzjastyczne recenzje w mediach.

Reklama

Podczas koncertów będziemy mogli między innymi usłyszeć utwory z ostatniej ścieżki dźwiękowej artysty do "Nienawistnej Ósemki". Muzyka do tego filmu została nagrodzona Oscarem, Złotym Globem oraz Nagrodą Nowojorskich Krytyków Filmowych.

Koncert tego wybitnego włoskiego muzyka w Krakowie to część jego światowej trasy, która rozpoczęła się w styczniu 2016 roku i została zaplanowana dla uczczenia 60 lat pracy Morricone jako kompozytora i dyrygenta.

Ennio Morricone skomponował muzykę do ponad 500 filmów kinowych i telewizyjnych oraz ponad 100 niezależnych dzieł. Nie sposób wymienić wszystkie jego kompozycje. Te, które chyba najbardziej utkwiły w pamięci słuchaczy to: "Dawno temu w Ameryce", "Za garść dolarów", "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie", "Nietykalni", "Misja". Skomponowana przez Morricone muzyka do "Dobry, zły i brzydki" niezmiennie utrzymuje się na drugiej pozycji w rankingu 200 najlepszych ścieżek filmowych na świecie.

Zapytany o nadchodzącą trasę Maestro powiedział: "Czuję się zaszczycony uznaniem, jakiego doświadczyłem w ciągu ostatniego roku. Nagrody, słowa uznania od innych twórców, trasa z Quentinem Tarantino i przede wszystkim widok publiczności, która tak tłumnie przybyła na moje koncerty. Jestem gotowy na kolejną trasę i nie mogę już doczekać się kolejnych występów na żywo".

Podczas koncertu w Krakowie Maestro towarzyszyć będzie jego ulubiona Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna. Na scenie, razem z Morricone, pojawi się ponad 200 muzyków i wokalistów.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ennio morricone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje