Reklama

Reklama

Counting Crows przed koncertem w Polsce. Europejska trasa rozpoczęta [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Koncertem w miejscowości Ra’ananna w pobliżu Tel Awiwu w Izraelu rozpoczęła się europejska część trasy "Butter Miracle Tour 2022" grupy Counting Crows. Kolejnym przystankiem ekipy dowodzonej przez wokalistę Adama Duritza będzie Warszawa (18 września).

Koncertem w miejscowości Ra’ananna w pobliżu Tel Awiwu w Izraelu rozpoczęła się europejska część trasy "Butter Miracle Tour 2022" grupy Counting Crows. Kolejnym przystankiem ekipy dowodzonej przez wokalistę Adama Duritza będzie Warszawa (18 września).
Adam Duritz (Counting Crows) na koncercie w Izraelu /Shlomi Pinto /Getty Images

Przypomnijmy, że europejska trasa Counting Crows została przełożona na jesień w związku z pandemią koronawirusa. Polski koncert odbędzie się 18 września w Klubie Stodoła w Warszawie.

Bilety na występ w stolicy są jeszcze dostępne 90 zł (wejściówki na balkony są wyprzedane).

"Co za rozpoczęcie europejskiej części trasy! Najlepszy koncert od lat! Dziękujemy za to, że przyszliście" - czytamy na Instagramie po pierwszym koncercie.

Zespół właśnie świętował 29. rocznicę wydania swojego debiutanckiego albumu "August and Everything After" (1993), z którego fani w Izraelu usłyszeli pięć piosenek: "Mr. Jones", "Anna Begins", "Omaha", "Rain King" i "Round Here".

Reklama

Counting Crows - droga do sławy

U szczytu kariery, w pierwszej połowie lat 90., w rodzimych Stanach Zjednoczonych Counting Crows byli jednym z najbardziej cenionych zespołów, porównywanym do R.E.M. W dorobku mają ponad 20 milionów sprzedanych płyt na całym świecie. W 2009 roku, po prawie dwóch dekadach, zespół opuścił wytwórnię Geffen i zdecydował się na niezależną działalność.

Największym sukcesem była debiutancka płyta "August And Everything After" (1993), która w USA siedmiokrotnie pokryła się platyną (z przebojem "Mr. Jones" - prawie 260 mln odsłon) oraz piosenka "Accidentally In Love" z animowanego filmu "Shrek 2".

W 1994 r. zespół otrzymał dwie nominacje do Grammy (za utwór "Round Here" i dla najlepszego debiutanta), a dekadę później - nominację do Oscara za wspomnianą piosenkę "Accidentally In Love".

Formacja zawsze słynęła ze swojej koncertowej formy, kiedy to liderujący Adam Duritz często modyfikował teksty śpiewanych piosenek, a repertuar poszerzał o utwory z dorobku m.in. Joni Mitchell ("Big Yellow Taxi" wykorzystany w filmie "Dwa tygodnie na miłość"), George'a Harrisona, Madonny, The Rolling Stones, Boba Dylana, Bruce'a Springsteena, U2, Simon And Garfunkel, Oasis czy Roda Stewarta.

Grupa do tej pory tylko raz wystąpiła w Polsce - w roli supportu na pożegnalnej trasie The Police na Stadionie Śląskim w Chorzowie w czerwcu 2008 r.

Counting Crows - koncert w Polsce w 2022 r. Ceny biletów

Europejska trasa "Counting Crows: Butter Miracle Tour 2022" składająca się z 26 koncertów miała rozpocząć się w Helsinkach w House of Culture 28 lutego.
Występ w Polsce pierwotnie zaplanowany był na 13 marca. Start całości został przełożony na jesień.

- Stuknęło nam trzydzieści lat. Myślę, że mało kto przypuszczał, że Counting Crows przetrwa taki szmat czasu. W setliście umieściliśmy więc cały przekrój naszej twórczości, włącznie z utworami, które graliśmy na żywo bardzo rzadko bądź wcale. Ludzie, którzy są z nami od samego początku, którzy są naszymi fanami, ale i bliskimi przyjaciółmi byli bardzo szczęśliwi słuchając właśnie takiego doboru muzyki. Zupełnie inną kwestią jest koncertowanie w czasie pandemii. Jest trudne, stresujące. To naprawdę duże wyzwanie wymagające olbrzymiej ostrożności - opowiadał Adam Duritz w rozmowie z Interią.

Amerykanie w maju 2021 roku wypuścili EP-kę "Butter Miracle, Suite One".


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL