Reklama

Reklama

Roksana Węgiel o płycie, szkole i hejcie. "Debiut zabiera najwięcej czasu"

7 czerwca ukazał się debiutancki album Roksany Węgiel. O pierwszej płycie zwyciężczyni Eurowizji Junior oraz o rożnych aspektach kariery w młodym wieku wokalistka opowiedziała Interii.

Roksana Węgiel zadebiutowała

Na płycie znalazło się 13 utworów, a wśród nich takie przeboje, jak "Anyone I Want to Be", "Lay Low", "Żyj" (sprawdź!), czy "Obiecuję" (posłuchaj!), których teledyski w serwisie Youtube osiągnęły ponad 70 milionów wyświetleń.

- To moja pierwsza płyta i zbierałam piosenki od początku swojej drogi. Debiut zabiera najwięcej czasu, bo trzeba znaleźć ten odpowiedni klimat muzyczny i trzeba być pewnym, jakie piosenki chce się robić  - opowiada Interii Węgiel.

Reklama

Wokalistka przyznaje, że z każdym z numerów na płycie związana jest jej osobista historia.

- Te piosenki są z różnych etapów mojej kariery. Utwór "Żyj" dał mi zwycięstwo w "The Voice Kids", potem było "Anyone I Want To Be" i wyjazd na Eurowizję. Każdy numer kojarzy mi się z czymś fajnym - tłumaczy.

Ostatnim singlem przed premierą płyty był utwór "Dobrze jest, jak jest".

- Czasami w naszym życiu pojawiają się osoby, które sprowadzają nas na złą drogę. Są to toksyczne relacje, których ja staram się pozbywać. Nie zawsze się udaje i o tym jest ta piosenka. W pewnym momencie trzeba po prostu powiedzieć "stop" i "nie" - wyjaśnia Węgiel.

Roksana Węgiel o nauce

14-letnia wokalistka od zwycięstwa na Eurowizji Junior nie ma chwili spokoju. Karierę musi jednak łączyć z edukacją.

- Ciężko było sobie poradzić, szczególnie w ósmej klasie, kiedy było tyle materiału. W moim przypadku to było trudne, ponieważ nie miałam czasu, aby się normalnie uczyć, żeby usiąść i się skupić. Podczas trasy w busie nie da się tego zrobić. Dałam jednak radę i to jest najważniejsze - mówi o łączeniu szkoły i śpiewania.

Węgiel dodaje też, że nauczyciele są dla niej wyrozumiali i rozumieją, że spełnia marzenia i pracuje w inny sposób. Jaki będzie dalszy krok? Wokalistka na pewno nie ma zamiaru rzucić szkoły i powtarza, że na ten moment zamierza zdać maturę.

Roksana Węgiel o hejcie

14-latka jest obecnie jedną z najczęściej krytykowanych gwiazd młodego pokolenia, a negatywne opinie dotyczą niemal wszystkiego, co robi piosenkarka. Węgiel zdradza, jak radzi sobie z hejtem. - Kompletnie na to nie reaguję i to po mnie spływa - wyznaje.

Wokalistka dodaje też, że z hejtem ciężko walczyć, gdyż stał się on normalną rzeczą w internecie. Z drugiej strony Węgiel akceptuje konstruktywną krytykę. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Roksana Węgiel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje