Reklama

Reklama

#Zostańwdomu... dla Ozzy'ego. Kelly Osbourne promuje ciekawą akcję

Sytuacja związana z koronawirusem rozwija się dynamicznie. Kolejne gwiazdy włączają się do ruchu #zostańwdomu. Ciekawą akcję zaproponowała córka Ozzy'ego Osbourne'a, Kelly.

Sytuacja związana z koronawirusem rozwija się dynamicznie. Kolejne gwiazdy włączają się do ruchu #zostańwdomu. Ciekawą akcję zaproponowała córka Ozzy'ego Osbourne'a, Kelly.
Kelly Osbourne stworzyła akcję w ramach ruchu #zostańwdomu /Jerod Harris/WireImage /Getty Images

Wciąż wzrasta liczba osób zarażonych koronawirusem. 

Na całym świecie jest już ponad 430 tys. zarażonych, z czego prawie 20 tys. zmarło. Najgorzej sytuacja wygląda we Włoszech, gdzie liczba zarażonych dochodzi do 70 tys. Szybki przyrost osób z pozytywnym wynikiem obserwuje się także w Stanach Zjednoczonych (ponad 55 tys.), Hiszpanii (ponad 47 tys.) i Niemczech (34 tys.).

W Polsce potwierdzono 957 przypadków, 13 osób zmarło.

Lekarze apelują, by jeśli to możliwe, nie wychodzić z domów. Coraz więcej muzyków udostępnia w sieci nagrania, na których widać, jak koncertują w zaciszu swoich domów.

Reklama

Z apelem zwróciła się również córka Ozzy'ego Osbourne'a. Kelly Osbourne (sprawdź!) udostępniła na swoim Instagramie zdjęcie, na którym trzyma kartkę z hasztagiem #stayhomeforozzy ("zostań w domu dla Ozzy'ego")

"Chciałbym, żeby było coś, co mogłoby was pocieszyć. Jakaś mądrość, którą mogłabym rzucić, żebyście przestali się bać. Prawda jest taka, że ja też się boję. Moi rodzice są szczególnie narażeni na ryzyko, zwłaszcza mój tata" - wyznała pod zdjęciem. 

"Zostaję w domu dla mojej mamy i taty. Jeśli nie masz nikogo, dla kogo mógłbyś zostać w domu, błagam cię #StayHomeForOzzy. Pomóż wywołać uśmiech na twarzy mojego taty, gdy jest on poddany kwarantannie, publikując zdjęcie, na którym upodabniacie się do Ozzy'ego" - dodała. 

Pomysł spodobał się fanom. Na Instagramie szybko zaczęły pojawiać się kolejne posty podpisane hasztagiem #stayhomeforozzy. 

Sam Ozzy od kilku dni publikuje swoje zdjęcia z oznaczeniem #socialdistancing. Na początku roku wokalista nieistniejącej już legendarnej grupy Black Sabbath ujawnił, że zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak chronić siebie i innych przed zachorowaniem? Pamiętaj o częstym myciu rąk wodą z mydłem i unikaj dotykania oczu, nosa i ust. Kiedy kaszlesz lub kichasz, zawsze zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Zachowaj bezpieczną odległość (1-1,5 m) od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę. Jeśli możesz - zostań w domu.

***Zobacz także***

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL