Reklama

Reklama

Tragiczny finał poszukiwań wokalistki zespołu OBRASQi. 33-letnia Monika Dejk-Ćwikła nie żyje

Zakończyły się poszukiwania wokalistki zespołu OBRASQi, Moniki Dejk-Ćwikły. Jak poinformowała Kaszubska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, znaleziono ciało 33-latki.

Zakończyły się poszukiwania wokalistki zespołu OBRASQi, Moniki Dejk-Ćwikły. Jak poinformowała Kaszubska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, znaleziono ciało 33-latki.
Monika Dejk-Ćwikła nie żyje. 33-latka była poszukiwana od wczoraj /YouTube /materiał zewnętrzny

Monika Dejk-Ćwikła była wokalistką rockowego zespołu OBRASQi (posłuchaj!), z którym 22 września wydała album, pt. "Szepty ciszy". 33-latka wyszła 13 grudnia na spacer z psem - biszkoptowym labradorem - na osiedlu XX-lecia w Kartuzach. 

Reklama

OBRASQi "Szepty ciszy": Melancholia nie z tej ery - przeczytaj recenzję!

Odnaleziono ciało wokalistki zespołu Obrasqi. Monika Dejk-Ćwikła nie żyje

Oficjalną informację o zakończeniu poszukiwań przekazała Kaszubska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza. "Oficjalnie zakończono poszukiwania zaginionej 33- letniej kobiety z Kartuz w dniu dzisiejszym o godzinie 14:30. Rodzinie składamy najszczersze kondolencje oraz wyrazy współczucia" - czytamy we wpisie.

Informację potwierdziła także siostra kobiety, która wczoraj prosiła użytkowników mediów społecznościowych o pomoc w poszukiwaniach. "Dziękujemy za zaangażowanie, poszukiwania zakończone, Monia z Goja spacerują już w niebie. Zapraszamy dziś na różaniec za Monikę o godz. 18 tej w kościele Miłosierdzia Bożego w Żukowie" - czytamy w wiadomości Patrycji Wojowskiej.

Grupa OBRASQI zamieściła w social mediach czarną planszę. Wokalistkę pożegnał w mediach społecznościowych także jej mąż, Tomasz Ćwikła. "Poszły na najdłuższy spacer, jaki tylko można" - napisał.

Wokalistkę pożegnał także zespół Riverside, z którym jeszcze kilka tygodni temu występowała na trasie koncertowej. 

Monika Dejk-Ćwikła z zespołu OBRASQi nie żyje. Kim była?

Monika Dejk-Ćwikła była wokalistką zespołu OBRASQi, wykonującego indie-dreampop-rocka. Grupa działa od kwietnia 2019 r. W 2020 roku OBRASQi zostały finalistami Muzycznego Odkrycia Roku Metropolii, a w ich ręce trafiła także statuetka MusicLifePL Awards w kategorii Nowa Muzyka. W 2021 roku grupa zakwalifikowała się do programu "Tak Brzmi Miasto", w tym czasie występowała także m.in. w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, czy festiwalu InoRock.

Ich debiutancki album "Dopowiedzenia" wydany w 2021 roku cieszył się uznaniem dziennikarzy muzycznych (magazyn "Teraz Rock" umieścił OBRASQi na 4. miejscu w zestawieniu "Nadziei 2021" polskiej muzyki). 

We wrześniu tego roku ukazał się drugi krążek "Szepty ciszy". Zespół tworzyli Monika Dejk-Ćwikła, Artur Wolski oraz Jarek Bielawski.

W 2022 roku grupa była gościem specjalnym na jubileuszowej trasie zespołu Riverside. Utwór "Dopowiedzenia" trafił także na listę najważniejszych polskich utworów XXI roku według Radia 357.

Czytaj też:

Polskie piosenki dla Ukrainy. Wyjątkowa składanka polskiej sceny niezależnej


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Monika Dejk-Ćwikła | OBRASQi | nie żyje | poszukiwani

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy