Reklama

Reklama

Sowon (GFriend) przeprasza za przytulanie manekina w nazistowskim mundurze

Gwiazda koreańskiej muzyki k-pop Sowon przeprosiła we wtorek za opublikowane w sieci zdjęcia, na których przytula się i wdzięczy do manekina ubranego w strój przypominający niemiecki nazistowski mundur z czasów II wojny światowej - podała agencja Yonhap.

Sowon występuje w girlsbandzie GFriend

Zdjęcia 25-letniej członkini girlsbandu GFriend (zobacz!), pozującej figlarnie z "nazistowskim" manekinem, wywołały falę oburzenia w mediach społecznościowych. Krytycy przypominali w komentarzach o zbrodniach, jakich hitlerowcy dopuścili się w czasie wojny.

"Przepraszamy, że nie zwróciliśmy bacznej uwagi na fakty historyczne i kwestie społeczne" - przekazała w oświadczeniu reprezentująca Sowon agencja Source Music.

Reklama

"Sama artystka była bardzo zaskoczona, gdy zdała sobie sprawę, co znaczyło to zdjęcie, i natychmiast je skasowała" - napisała agencja, dodając, że Sowon "odczuwa odpowiedzialność" i "boli ją w sercu".

Agencja zapewniła również, że materiał wideo nagrany podczas tej samej sesji zdjęciowej w kawiarni w mieście Padzu na północy Korei Płd. został odpowiednio przemontowany.

W czasie II wojny światowej Półwysep Koreański był okupowany przez sprzymierzoną z Niemcami Japonię. Seul i Tokio do dziś toczą spór o odszkodowania dla osób wykorzystywanych w tamtym okresie do pracy w japońskich fabrykach i wojskowych domach publicznych.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sowon | GFriend | manekin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje