Reklama

Reklama

Slipknot: Joey Jordison nie żyje. Perkusista miał 46 lat

Szokujące informacje nadeszły ze Stanów Zjednoczonych - nie żyje Joey Jordison, były perkusista i współzałożyciel metalowej grupy Slipknot.

Szokujące informacje nadeszły ze Stanów Zjednoczonych - nie żyje Joey Jordison, były perkusista i współzałożyciel metalowej grupy Slipknot.
Joey Jordison w składzie Vimic w 2017 r. / Jeff Hahne /Getty Images

Przedstawiciel rodziny muzyka potwierdził informację o śmierci Joeya Jordisona, ujawniając, że 46-letni muzyk zmarł we śnie.

"Śmierć Joeya zostawiła nas z pustymi sercami i uczuciami nieopisanego smutku. Dla tych, którzy znali Joeya, rozumieli jego błyskotliwość, łagodną osobowość, gigantyczne serce i jego miłość do wszystkiego, co rodzinne i muzyczne..." - czytamy.

"Rodzina Joeya prosiła, aby przyjaciele, fani i media w zrozumiały sposób uszanowali naszą potrzebę prywatności i spokoju w tym niezwykle trudnym czasie" - głosi komunikat.

Reklama

Kim był Joey Jordison? Zmienił oblicze metalu

Joey Jordison był współzałożycielem metalowej grupy Slipknot (posłuchaj!), której członkowie wyróżniają się noszeniem charakterystycznych masek na scenie. Swój pierwszy zestaw perkusyjny otrzymał w wieku 8 lat.

Z macierzystą formacją rozstał się pod koniec 2013 r. Pozostali muzycy ogłosili wówczas, że to perkusista odszedł z powodów osobistych. Sam Jordison wydał komunikat, że w rzeczywistości został wyrzucony z zespołu. Po latach muzyk ujawnił, że cierpiał na poprzeczne zapalenie rdzenia, chorobę neurologiczną atakującą rdzeń kręgowy, która mocno utrudniała mu grę na perkusji.

W barwach Slipknot nagrał cztery studyjne albumy: "Slipknot" (1999), "Iowa" (2001), "Vol. 3 (The Subliminal Verses)" (2004) i "All Hope Is Gone" (2008).

Na początku XXI wieku powołał do życia poboczny punkrockowy projekt Murderdolls, w którym został gitarzystą. Współtworzył również zespoły Scar the Martyr, Vimic i Sinsaenum (w składzie m.in. wokalista Attila Csihar z Mayhem).

Gościnnie na koncertach wspierał m.in. Metallikę (zastąpił Larsa Ulricha podczas Download Festival w 2004 r.), Korn, Satyricon, Ministry i zespół Roba Zombie.

W 2010 r. z powodu przedawkowania narkotyków zmarł basista Paul Gray, z którym Jordison tworzył sekcję rytmiczną Slipknot.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL