Skandal przed koncertem Budki Suflera! Miasto reaguje. Zapadła decyzja

Daniel Kiełbasa

Oprac.: Daniel Kiełbasa

Nie tak miały wyglądać przygotowania do obchodów 50-lecia Budki Suflera w Lublinie. Zainteresowani darmowymi biletami odbili się od drzwi, wielu z nich uznało, że doszło do skandalicznej sytuacji. Na aferę wokół wejściówek zareagowały błyskawicznie władze miasta.

Liderzy Budki Suflera: Tomasz Zeliszewski, Mietek Jurecki i Jacek Kawalec
Liderzy Budki Suflera: Tomasz Zeliszewski, Mietek Jurecki i Jacek KawalecMateusz Grochocki/Dzień Dobry TVNEast News

15 czerwca (początek godz. 18:00) odbędzie się specjalny występ Budki Suflera z okazji 50-lecia, który odbędzie się w muszli koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim w Lublinie.

"Na scenę zaprosiliśmy tych, którzy odegrali ważną rolę w historii grupy. (...) Zasada jest taka: jeden hit naszego gościa i jeden nasz, zaśpiewane razem. (...) Zaprosiliśmy wszystkie nasze śpiewające gwiazdy. Kto z nich pojawi się na scenie, tego nie wiem" - mówił w rozmowie z PAP Tomasz Zeliszewski.

Podczas koncertu wystąpią Natalia Niemen, Józef Skrzek, Antymos Apostolis (SBB), Andrzej Zieliński (Skaldowie), Zbigniew Hołdys, Maciej Balcar (były wokalista Dżemu) i Ryszard Poznakowski.

Afera przed koncertem Budki Suflera. "To jest skandal"

Wejściówki na niemal 4-godzinny koncert Budki Suflera rozdawane były 10 czerwca o godzinie 11:30. Jednak jak poinformował "Dziennik Wschodni", te rozeszły się przed wskazaną godziną.

To rozjuszyło kilkusetosobowy tłum, który pojawił się, aby zdobyć bilety. "To jest skandal. Ludzie są nieusatysfakcjonowani, bo nie zostali właściwie poinformowani. Wyszliśmy na pierwszych naiwnych", "Napisali, że ma być 400 wejściówek, a było 20" - komentowali w rozmowie z "Kurierem Lubelskim" oburzeni fani.

Urząd Miasta Lublin, który odpowiedzialny był za rozprowadzenie biletów, tłumaczył, że bilety z powodu wielkiego zainteresowania rozdano wcześniej.

"Ponadto ograniczono liczbę wydawanych biletów z uwagi na ogromne zainteresowanie. Pracownicy podjęli decyzję o przekazywaniu maksymalnie dwóch zaproszeń jednej osobie, a nie jak pierwotnie zakładano czterech" - przekazano w Radiu Lublin.

Miasto reaguje na ogromne zainteresowanie koncertem Budki Suflera. Kolejny komunikat

Władze miasta zdecydowały się rozładować napiętą sytuację, organizując drugi koncert zespołu. Ten odbędzie się w poniedziałek (17 czerwca).

"W związku z ogromnym zainteresowaniem jubileuszowym koncertem Budki Suflera zespół wystąpi z dodatkowym koncertem. Artyści zaprezentują utwory powstałe na przestrzeni pięciu dekad działalności" - przekazała Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza. Na ten koncert przygotowano 900 darmowych wejściówek.

Tomasz Zeliszewski i Mieczyslaw Jurecki z Budki Suflera
Tomasz Zeliszewski i Mieczyslaw Jurecki z Budki SufleraPaweł WodzyńskiEast News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas