Reklama

Reklama

​sanah i "Wilcza zamieć". Tak promuje odświeżoną wersję gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon"

Ponad 170 tys. odsłon ma już teledysk "Wilcza zamieć", który sanah wypuściła z okazji premiery next-genowej wersji gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Najpopularniejsza obecnie polska wokalistka młodszego pokolenia nagrała swoją wersję tej piosenki w połowie 2019 r., kiedy to jeszcze nie była tak sławna.

Ponad 170 tys. odsłon ma już teledysk "Wilcza zamieć", który sanah wypuściła z okazji premiery next-genowej wersji gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Najpopularniejsza obecnie polska wokalistka młodszego pokolenia nagrała swoją wersję tej piosenki w połowie 2019 r., kiedy to jeszcze nie była tak sławna.
sanah ponownie nagrała piosenkę z "Wiedźmina" /AKPA

Z okazji premiery gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" w odświeżonej wersji na platformach: PC, Xbox Series X/S oraz PlayStation 5 do sieci trafił teledysk "Wilcza zamieć".

sanah i "Wilcza zamieć" do nowej wersji gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon"

Za nową wersję utworu odpowiada sanah. W oryginale była to ballada stworzona przez Aleksandrę Motykę (tekst) i Marcina Przybyłowicza (muzyka).

Dodajmy, że nie jest to pierwsze spotkanie sanah z "pieśnią Priscilli". W połowie 2019 r. wokalistka przedstawiła swoją wersję "Wilczej zamieci" - to nagranie zdobyło ponad 2,2 mln odsłon.

Reklama

Za teledysk odpowiada Michał Bernaś, a w roli Wiedźmina pojawił się Bartosz Głowacki.

Sprawdź tekst piosenki "Wilcza zamieć" w serwisie Tekściory.pl!

sanah i "Najlepszy dzień w moim życiu"

Przypomnijmy, że 25-letnia wokalistka w ramach "Uczty nad ucztami" wystąpi 15 sierpnia 2023 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie i 8 września 2023 r. na Polsat Plus Arenie w Gdańsku.

Z okazji swoich okrągłych urodzin wokalistka opublikowała nową piosenkę "Najlepszy dzień w moim życiu". Piosence towarzyszy teledysk, w którym sanah występuje na stadionie.

Sprawdź tekst piosenki "najpiękniejszy dzień w moim życiu" w serwisie Tekściory!

Kim jest sanah?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że jej przeboje "Szampan" (zobacz!), "Ale jazz!" (posłuchaj!), "Melodia" (posłuchaj!) czy "ten Stan" (posłuchaj!) znają wszyscy. Dwie pierwsze płyty sanah - "Królowa dram" i "Irenka" pokryły się diamentem za sprzedaż ponad 150 tys. egzemplarzy.

W kwietniu wokalistka wydała swój trzeci album - "Uczta". Wydawnictwo liczy 11 utworów, wszystkie są wykonane z gośćmi, którzy byli przedstawiani wraz z publikowanymi piosenkami. Do stołu z wokalistką zasiedli Igor HerbutKwiat JabłoniDawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Natalia Grosiak (Mikromusik), Artur Rojek, duet MięthaGrzegorz Turnau, Ania Dąbrowska i Vito Bambino.

Po premierze sanah ruszyła w trasę "Uczta Tour 2022", która objęła 10 koncertów w dużych halach w największych miastach Polski - to wówczas publiczność miała okazję posłuchać fragmentów piosenek z poezją. Kolejne pojawiły się w trakcie trwającej jesiennej trasy "Bankiet u sanah Tour". Trasa odbywa się w towarzystwie Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod dyrekcją Przemysława Piotra oraz Silesian Chamber Choir Ad libitum.

25 listopada ukazała się płyta "sanah śpiewa poezyje". Album zawiera 10 wierszy ulubionych poetów wokalistki. Nagrania w połowie października niespodziewanie trafiły do sieci z towarzyszącymi im teledyskami.

Polka sięgnęła po cenione wiersze: "Nic dwa razy" (Wisława Szymborska), "Bajka" (Krzysztof Kamil Baczyński), "Warszawa" (Julian Tuwim), "Kamień", "(I) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej", "(II) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej" (autorem tych trzech jest Adam Asnyk), "Hymn" (Juliusz Słowacki), "Do * w sztambuch" (Adam Mickiewicz), "Rozwijając Rilkego" (Jacek Cygan) i "Eldorado" (Edgar Allan Poe).

Sprawdź tekst "Nic dwa razy" w serwisie Tekściory.pl!

Współtwórcami muzyki z wokalistką są Marek Dziedzic, Jakub Galiński i Tom Martin. Za oprawę wizualną przy teledyskach odpowiada Michał Pańszczyk.

Czytaj także:

sanah: Dziecięce marzenia się spełniają

Kto rządził w teledyskach w Polsce w 2022 roku?

Spotify Wrapped 2022: Czego Polacy słuchali najczęściej?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sanah | Wiedźmin 3: Dziki Gon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy