Piotr Grocholski z Devilyn nie żyje

W niedzielę, 12 stycznia, zmarł Piotr Grocholski, gitarzysta polskiej grupy Devilyn.

Piotr Grocholski z Devilyn miał 45 lat
Piotr Grocholski z Devilyn miał 45 latOficjalna strona zespołu

Informacja o śmierci muzyka pojawiła się w mediach społecznościowych na oficjalnym profilu deathmetalowej grupy rodem z Tarnowa (później z Warszawy), która zakończyła swą działalność w 2007 roku. 

"W niedziele, 12 stycznia 2020 roku, poległ nasz Brat i Przyjaciel Piotruś Grocholski, przegrywając nierówną walkę z rakiem w wieku 45 lat" - czytamy.

"Wspaniały człowiek, wspaniały muzyk, współtwórca zespołu Devilyn, współautor kultowych nagrań 'Anger' i 'Reborn In Pain'. Ważna postać młodej polskiej sceny metalowej lat 90. Przyjaciel nas wielu! Pozostawił wielką pustkę i smutek, lecz żyć będzie wiecznie w muzyce, którą stworzył; muzyce, która zawsze będzie w nas grała, muzyce, która zawsze będzie świadectwem Jego istnienia i pasji grania. Żegnaj Bracie. Pozostaniesz w naszych sercach i wspomnieniach. Niech zaświaty będą Twoją sceną na wieki!!!" - żegnają kolegę z zespołu muzycy Devilyn (pisownia oryginalna).

Piotr Grocholski był współtwórcą Devilyn, formacji, która na przełomie lat 90. i dwutysięcznych wydała cztery albumy i cieszyła się zasłużonym uznaniem wśród fanów death metalu nie tylko w kraju nad Wisłą, czego potwierdzeniem były kontrakty z m.in. francuską Listenable Records i amerykańską Unique Leader Records oraz trasa po Europie u boku Cannibal Corpse

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}