Reklama

PG Roxette i piosenka "Walking On Air". Kiedy premiera płyty "Pop-Up Dynamo!"?

Do sieci trafiła piosenka "Walking On Air" nagrana pod szyldem PG Roxette. To druga zapowiedź płyty "Pop-Up Dynamo!", na której Per Gessle będzie kultywował tradycję szwedzkiej legendy muzyki, a także spuściznę Marie Fredriksson.

Do sieci trafiła piosenka "Walking On Air" nagrana pod szyldem PG Roxette. To druga zapowiedź płyty "Pop-Up Dynamo!", na której Per Gessle będzie kultywował tradycję szwedzkiej legendy muzyki, a także spuściznę Marie Fredriksson.
Per Gessle i Helena Josefsson (PG Roxette) w akcji /Adam Berry/Redferns /Getty Images

W tym roku ukazał się pierwszy singel PG Roxette zatytułowany "The Loneliest Girl In The World" (posłuchaj!). Teraz zespół dowodzony przez Pera Gessle prezentuje utwór "Walking On Air" (posłuchaj!), który zapowiada nadchodzący album "Pop-Up Dynamo!". Płyta ukaże się 28 października.

"Jesienią 2019 roku otrzymałem prośbę napisania czegoś do filmu 'Top Gun' i tak powstało 'Walking On Air'. Tak naprawdę piosenka powstała do konkretnej sceny w filmie, w której ktoś miał tańczyć na plaży (stąd tekst: 'och, jestem pewien, że uwielbiasz tańczyć na plaży'). Ludzie zaangażowani w produkcję obrazu nie wykorzystali jednak tego utworu. Postanowiłem więc zachować 'Walking On Air' dla siebie, a jednocześnie zacząłem pisać kolejne kawałki w klimacie lat 80. i 90. Takie, które przywodziły na myśl 'Look Sharp!' i 'Joyride'. Takie były początki pierwszego albumu PG Roxette" - opowiada Per Gessle.

Reklama

Sprawdź tekst "Walking On Air" w serwisie Tekściory.pl!

Główne wokale i chórki śpiewają Helena Josefsson i Dea Norberg.

"Helena wiedzie prym, a Dea dodaje harmonię. Obydwie też odpowiadają za 'zawodzenie'. Każda ma inny styl i uwielbiam z nimi pracować. Takie brzmienie dominuje na całej płycie. Razem niemal tworzą 'trzecią postać'. Ciężko odróżnić, która jest która. Trochę jak Agnetha i Frida w zespole ABBA" - dodaje lider szwedzkiego zespołu.

"Są miliony ludzi, którzy wciąż kochają Roxette, więc oczywiście chcę, aby nasza muzyka była nadal aktualna. Na początku nie byłem pewien, w którą stronę pójść, ale w miarę upływu czasu wiedziałem, że chcę kontynuować tę 'joyride'. Chcę podtrzymywać dziedzictwo Roxette" - podsumował Per Gessle, który współtworzył ten zespół i odpowiadał za największe przeboje.

Roxette i 30 lat płyty "Joyride"

Śmierć Marie Fredriksson zakończyła działalność Roxette

Przypomnijmy, że Marie Fredriksson zmarła 9 grudnia 2019 roku po wieloletniej walce z chorobą. Miała 61 lat. Wokalistka grupy Roxette od lat chorowała - w 2002 r. wykryto u niej guza mózgu. Do aktywnego koncertowania z zespołem powróciła niemal dekadę później.

Problemy zdrowotne sprawiły, że w kwietniu 2016 r. trasa Roxette została odwołana. Lekarze zalecili wówczas wokalistce zakończenie występów na scenie.

Marie Fredriksson nie żyje. Wokalistka Roxette miała 61 lat

Po śmierci Marie Fredriksson jej towarzysz zastanawiał się na dwoma opcjami - całkowite zakończenie działalności pod szyldem Roxette lub kontynuacja w zmienionej formie.

Do współpracy pod szyldem PG Roxette zaprosił muzyków współpracujących z nim w tym zespole od lat: u jego boku pojawili się Jonas Isacsson, Clarence Öfwerman, Magnus Börjeson i Christoffer Lundquist. W roli wokalistek pojawią się dobrze znane fanom Helena Josefsson i Dea Norberg.

Czytaj także:

Roxette i "Look Sharp": Przyszłość wyglądała tak jasno

Roxette i "Joyride": Wyzwanie i przyjemność

Roxette w Warszawie: "Pszczółka Maja" na rozśpiewanym Torwarze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PG Roxette | nowa płyta | Per Gessle
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy