Reklama

Peter Tagtgren zamyka studio Abyss!

Szwedzkie studio Abyss wkrótce zakończy działalność. Peter Tagtgren zdecydował się zamknąć jedno z najbardziej popularnych studiów nagraniowych w historii muzyki metalowej, bo zdał sobie sprawę, że jego nazwa stała się dla firm fonograficznych najważniejszym punktem kampanii reklamowych nowych płyt. Muzyk zamierza poświęcić się teraz wyłącznie pracy z zespołami Pain i Hypocrisy.

Studiu Abyss i talentowi Tagtgrena zawdzięczają doskonałe brzmienie swoich płyt takie zespoły jak Dimmu Borgir (m.in. przełomowej dla black metalu "Enthrone Darkness Triumphant"!), Dark Funeral, Destruction, Immortal, Marduk, Children Of Bodom, Rotting Christ, Lock-Up, Borknagar, Enslaved, Old Man's Child, Amon Amarth, Susperia i wiele, wiele innych. Niestety, Peter doszedł do wniosku, że z biegiem czasu stał się marionetką w rękach wytwórni i zdecydował się zamknąć studio.

Reklama

- Nie jestem pieprzonym znakiem handlowym, nie jestem powodem, dla którego ludzie powinni kupować płytę! Pieprzę to! Nie chcę być częścią tego gównianego biznesu, bez względu na pieniądze, które dostaję, żeby moje nazwisko pojawiło się na czyjejś płycie. Byłem bardzo szczęśliwy z tego powodu, że wszystkie te zespoły wybierały moje studio i cieszę się, że sprzedawały potem dużo płyt, ale koniec z tym. Nie będę już produkował płyt, bo to gówniany interes! Pieprzony przemysł, którego nie zamierzam współtworzyć! - uzasadnił swoją decyzję Peter Tagtgren.

Lider Pain i Hypocrisy twierdzi, że prawdziwe szaleństwo zaczęło się po tym, jak płyta "Enthrone Darkness Triumphant" odniosła wielki sukces.

- To zasługa zespołu, oni skomponowali utwory. Nie byłem typem producenta, który mówił: A teraz zagrajcie taki riff, tutaj zmieńcie to.... Już kiedy weszli do studia brzmieli naprawdę świetnie. Kiedy okazało się, że płyta Dimmu odniosła wielki sukces, zadzwonił do mnie szef wytwórni i zaczął mi dziękować za zabójczą pracę. Trochę się zmieszałem, bo ja przecież tylko robiłem, co do mnie należało - wspomina Peter.

Po zamknięciu Abyss Tagtgren zamierza skupić się na działalności grup Hypocrisy i Pain. Z pierwszą z nich rusza na trasę po Europie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Australii już w pierwszych dniach 2002 roku. Nie wiadomo jeszcze, czy tzw. Studio B, w którym nagrywa starszy brat Petera, Tommy Tagtgren, również zostanie zamknięte.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Hypocrisy | Pain | studio | Peter | Peter Tagtgren

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje