Reklama

Reklama

Opublikowano nieznany utwór Roxette. Posłuchaj "Piece of Cake"

Już niedługo na rynku ukaże się album kompilacyjny Roxette. W sieci pojawił się niepublikowany wcześniej utwór szwedzkiego duetu.

Już niedługo na rynku ukaże się album kompilacyjny Roxette. W sieci pojawił się niepublikowany wcześniej utwór szwedzkiego duetu.
Marie Fredriksson podczas występu w 2015 roku /Jordi Vidal/Redferns /Getty Images

Zapowiadany album kompilacyjny ma być hołdem dla Marie Fredriksson

Premiera "Bag of Trix" zaplanowana jest na 11 grudnia. Na płycie znajdzie się aż 47 utworów, w tym 28 wcześniej niepublikowanych.

W sieci pojawił się singel promujący wydawnictwo. "Piece of Cake" (sprawdź!) powstał podczas nagrań do ostatniego albumu Roxette, jednak ostatecznie nie ukazał się na płycie.

Reklama

Pierwszym singlem był opublikowany w październiku "Let Your Heart Dance With Me" (sprawdź!). Miks wykonał Ronny Lahti, który 20 lat wcześniej nadał płycie Roxette "Room Service" wakacyjną lekkość. W efekcie "nowy" utwór pełen jest lata, słońca i optymizmu, pomimo, iż powstał w trakcie ostatnich dni Marie.

"Kilka miesięcy przed premierą 'Good Karma', lekarze Marie zalecili jej, by zaprzestała koncertowania. Odwołaliśmy więc letnią trasę i zaplanowane występy. Nawet jednak praca w studiu była dla niej wyczerpująca. Bardzo chciała pracować, ale kosztowało ją to wiele wysiłku. Była waleczna do samego końca" - wspominał ze wzruszeniem Per Gessle, z którym tworzyła duet Roxette.

Przypomnijmy, że Marie Fredriksson zmarła 9 grudnia 2019 roku po wieloletniej walce z chorobą. Miała 61 lat.

Wokalistka grupy Roxette od lat chorowała - w 2002 r. wykryto u niej guza mózgu. Do aktywnego koncertowania z zespołem powróciła niemal dekadę później.

Problemy zdrowotne sprawiły, że w kwietniu 2016 r. trasa Roxette została odwołana. Lekarze zalecili wówczas wokalistce zakończenie występów na scenie.

"Dziękuję Marie, dziękuję za wszystko. Byłaś wspaniałym muzykiem, mistrzem głosu, cudownym wykonawcą. Dziękuję za to, że pomalowałaś moje czarno-białe piosenki w najpiękniejsze kolory" - napisał w pożegnaniu Gessle. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL