Reklama

"Milionerzy": Od czego pochodzi nazwa zespołu Kwiat Jabłoni. Znasz odpowiedź za 250 tys. złotych?

125 tys. zł warte było muzyczne pytanie w programie "Milionerzy" w TVN. Tym razem dotyczyło pochodzenia nazwy popularnego zespołu Kwiat Jabłoni, na czele którego stoją dzieci Kuby Sienkiewicza, lidera Elektrycznych Gitar. Znalibyście odpowiedź?

125 tys. zł warte było muzyczne pytanie w programie "Milionerzy" w TVN. Tym razem dotyczyło pochodzenia nazwy popularnego zespołu Kwiat Jabłoni, na czele którego stoją dzieci Kuby Sienkiewicza, lidera Elektrycznych Gitar. Znalibyście odpowiedź?
Hubert Urbański jest prowadzącym program "Milionerzy" /STANISLAW KOWALCZUK /East News

"Milionerzy" to emitowany na antenie TVN show prowadzony przez Huberta Urbańskiego. Program stał się kultowym w polskiej telewizji, a każda kolejna edycja przyciąga tłumy chętnych do gry o milion oraz wielu widzów przed telewizory.

Choć niektóre pytania bywają trudne, inne dość problematyczne, bo dwuznaczne, to czasem też wpada najtrudniejszy rodzaj pytań - związanych z muzyką!

"Milionerzy" i pytanie o Kwiat Jabłoni

Jan Steinmetz dość dobrze radził sobie z pytaniami dotyczącymi geografii czy historii i bez problemu zdobył 125 tysięcy złotych. Trudności pojawiły się, gdy zwiększyła się stawka, a na uczestnika czekało 250 tysięcy złotych. 

Reklama

Zawodnik z Warszawy usłyszał z ust Huberta Urbańskiego pytanie "Od czego pochodzi nazwa zespołu Kwiat Jabłoni, założonego w 2018 r. przez Katarzynę i Jacka Sienkiewiczów?". Pojawiły się cztery możliwe odpowiedzi.

A. od snobistycznego klubu
B. od kiczowatego obrazu
C. od luksusowego auta
D. taniego wina. 

Uczestnik był dość zdezorientowany wyzwaniem, jakie przed nim stało i na początku odrzucił trzecią możliwość. Poprosił też o pomoc i skorzystał z koła ratunkowego, ale "telefon do przyjaciela" nic mu nie dał. W końcu zdecydował, że rezygnuje z udziału w programie. Prowadzący pozwolił mu jednak obstawić jedną z odpowiedzi, do której było mu najbliżej. 

Okazało się, że intuicja nie kłamała, a uczestnik chciał zaznaczyć dobrą odpowiedź - D. Musiał niestety pogodzić się z tym, że wracał do domu z kwotą o połowę niższą niż ta, o którą walczył. "Tak czasami bywa" - stwierdził uczestnik.

Znaliście odpowiedź?

Kwiat Jabłoni - dzieci Kuby Sienkiewicza podbiły scenę

Jacek i Kasia Sienkiewiczowie dali się poznać szerszej publiczności w składzie grupy Hollow Quartet (sprawdź!). 

W 2018 r. Jacek i Kasia utworzyli rodzinny duet Kwiat Jabłoni, który błyskawicznie podbił sieć, a bilety na koncerty zaczęły rozchodzić się jak ciepłe bułeczki. Rok po debiucie wypuścili pierwszą płytę "Niemożliwe" z przebojami "Dziś późno pójdę spać""Niemożliwe" (posłuchaj!).

W lutym 2021 wydali również świetnie przyjętą płytę "Mogło być nic". W listopadzie tego samego roku płyta pokryła się platyną.

Z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zespół pod koniec lipca wypuścił wyjątkową płytę "Wolne serca". W jej nagraniach gościnnie w duetach towarzyszyli im Natalia Kukulska, sanah, Kuba Kawalec, Igo, Miuosh, jucho, Natalia Grosiak i Kasia Lins. To z tego wydawnictwa pochodzi m.in. singel "Nie, nie, nie" (w oryginale T.Love).

Kwiat Jabłoni stworzył również kilka utworów we współpracy z innymi polskimi artystami. Między innymi wspólnie z Ralphem Kaminskim nagrali "Wodymidaj", z Julią Pietruchą stworzyli nową wersję "Dróg prostych", a razem z sanah, Arturem Rojkiem i Vito Bambino odświeżyli wielki przebój Skaldów "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał". Do ponownej współpracy z sanah doszło w utworze "Szary świat" z jej płyty "Uczta".

Czytaj także:

Nie żyje Olivia Newton-John. Wzruszający wpis Johna Travolty

W "Mam talent" pojawił się nowy Elvis? Dziewczyny piszczały na jego widok!

Rewolucja w "The Voice of Poland"! TVP zaskakuje przed premierą

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kwiat Jabłoni | Milionerzy (teleturniej)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy