Reklama

Reklama

sanah i Kwiat Jabłoni: Przeróbka utworu "Szary świat" hitem pielgrzymek. "Chodź ze mną do Częstochowy!"

W marcu 2022 roku ukazała się piosenka "Szary świat" autorstwa sanah i duetu Kwiat Jabłoni. Utwór, w nieco zmienionej wersji, niespodziewanie stał się hitem pielgrzymek. Zobacz wideo!

W marcu 2022 roku ukazała się piosenka "Szary świat" autorstwa sanah i duetu Kwiat Jabłoni. Utwór, w nieco zmienionej wersji, niespodziewanie stał się hitem pielgrzymek. Zobacz wideo!
Utwór sanah hitem pielgrzymki /VIPHOTO /East News

W ciągu ostatnich dwóch lat sanah udało się podbić muzyczny rynek i stać się najpopularniejszą wokalistyką w Polsce - zarówno w radiach, jak i streamingu. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że jej przeboje "Szampan" (zobacz!), "Ale jazz!" (posłuchaj!), "Melodia" (posłuchaj!) czy "ten Stan" (posłuchaj!) znają wszyscy. Obie płyty sanah - "Królowa dram" i "Irenka" pokryły się poczwórną platyną i nie schodzą z list sprzedaży.

Reklama

Końcówka 2021 roku także należała do niej. Piosenka "kolońska i szlugi" (sprawdź!), którą zapowiadała na swoich koncertach jeszcze przed wydaniem, stała się wiralowym hitem. Dotąd teledysk do piosenki obejrzano już ponad 30 mln razy!

sanah i Kwiat Jabłoni razem. Piosenka "Szary świat"

W tym roku sanah wypuściła album, pt. "Uczta", na którym znalazły się nagrania z gościnnym udziałem innych wykonawców. Byli to m.in. Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Artur Rojek, Grzegorz Turnau, Ania Dąbrowska, Miętha, czy Natalia Grosiak (Mikromusic).

"Uczta to najważniejszy do tej pory projekt w moim życiu. Zapraszam was do swojego stołu - tym razem nie tylko po to, aby dzielić się muzyką, ale przede wszystkim sercem" - pisała wtedy wokalistka.

Jednym z utworów na płycie jest "Szary świat". Do współpracy sanah zaprosiła grupę Kwiat Jabłoni, której liderami są Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dzieci Kuby Sienkiewicza z Elektrycznych Gitar.

"W tym smutnym czasie chcemy Wam dać choć odrobinę uśmiechu i optymizmu! Uczta - określenie oznaczające miłe spędzanie czasu. To wspólne zasiadanie do stołu, a przy tym stole ludzie mogą się zjednoczyć" - podkreśla sanah, która napisała muzykę i słowa do piosenki "Szary świat".

Sprawdź tekst piosenki "Szary świat" w serwisie Tekściory.pl!

Przypomnijmy, że sanah i Kwiat Jabłoni (a także Artur Rojek i Vito Bambino) razem odświeżyli wielki przebój Skaldów "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał".

"Chodź ze mną do Częstochowy". Piosenka sanah i Kwiatu Jabłoni hitem na pielgrzymkach!

"Szary świat", oczywiście ze zmienionym tekstem, stał się nieoczekiwanie... hitem pielgrzymek.

W sieci pojawiło się wideo nakręcone podczas Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę "Galindia Pisz", zawierające nietypową przeróbkę hitu sanah.

W alternatywnej wersji refrenu słyszymy: "Chodź ze mną na Jasną Górę / No idź razem ze mną i Galindią Pisz / Chodź ze mną do Częstochowy / Do bram, razem z nami do Maryi bram".

Sprawdź tekst piosenki "Szary świat (Ełcka Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę)" w serwisie Tekściory!

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy piosenka sanah jest wykorzystywana na pielgrzymkach. W zeszły roku sporą popularność zrobiła przeróbka innego jej przeboju, pt. "Ale jazz!".

Czytaj także:

Lady Gaga potwierdza! Zagra Harley Quinn w nowym "Jokerze"

Metallica i "Stranger Things": Do sprzedaży trafią wyjątkowe koszulki i bluzy z serialu

Wpadka w "Mam talent". Obnażył się przed jurorami i uciekł ze sceny!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL