Reklama

Reklama

Nie żyje Olivia Newton-John. Wzruszające słowa Johna Travolty

We wzruszającym wpisie zmarłą wokalistkę i aktorkę Olivię Newton-John pożegnał John Travolta. Para stworzyła niezapomniany duet w musicalu "Grease".

We wzruszającym wpisie zmarłą wokalistkę i aktorkę Olivię Newton-John pożegnał John Travolta. Para stworzyła niezapomniany duet w musicalu "Grease".
Olivia Newton-John i John Travolta w filmie "Grease" z 1978 r. /Paramount Pictures/Fotos International /Getty Images

Śmierć wokalistki i aktorki potwierdził jej mąż John Easterling. Olivia Newton-John (posłuchaj!) zmarła w swoim domu na ranczu w południowej Kalifornii w otoczeniu rodziny i bliskich. Przez ponad 30 lat walczyła z nowotworem.

We wzruszającym wpisie gwiazdę pożegnał aktor John Travolta. Przypomnijmy, że to on z Olivią stworzył niezapomniany duet w musicalu "Grease" (1978). Pięć lat później spotkali się ponownie w romantycznej komedii "Two of a Kind".

Reklama

"Moja najdroższa Olivio, uczyniłaś nasze życie o wiele lepszym. Twój wpływ był niesamowity. Tak bardzo cię kocham. Zobaczymy się na końcu drogi i znów będziemy wszyscy razem. Twój od pierwszej chwili, gdy cię ujrzałem i na zawsze! Twój Danny, twój John!" - napisał Travolta, zamieszczając archiwalne zdjęcie Olivii.

Kim była Olivia Newton-John?

Olivia Newton-John jako piosenkarka osiągnęła nieprawdopodobny sukces, sprzedając na całym świecie ponad 100 milionów kopii płyt i singli.

W 1974 r. reprezentowała Wielką Brytanię w Konkursie Piosenki Eurowizji, w którym zajęła wysokie czwarte miejsce (triumfowała wtedy ABBA z "Waterloo" - posłuchaj!).

Dużą popularność zdobyła dzięki głównej roli w 1978 roku w musicalu "Grease" (ze ścieżki dźwiękowej pochodzą m.in. przeboje "Summer Nights" - posłuchaj!, czy "You're The One That I Want" - sprawdź!), w którym zagrała obok Johna Travolty. Kiedy reżyser filmu, Randal Kleiser wybrał parę swoich bohaterów, Travolta miał już w dorobku "Gorączkę sobotniej nocy". Z kolei Olivia Newton-John była już supergwiazdą muzyki pop.

"Oboje z Johnem chcieliśmy Olivii, ale była niezdecydowana, ponieważ nakręciła już film science-fiction, który nie sprawdził się dobrze w Anglii", a prawie 30-latka "uważała, że jest za stara, by grać dziewczynę Travolty, pięć lat młodszą", wspominał filmowiec.

Największym komercyjnym sukcesem Olivii Newton-John był album "Physical", który ukazał się w 1981 roku. Teledysk do tytułowego przeboju z albumu (zobacz!) stał się jednym z symboli lat 80. i istotnym elementem popkultury. Utwór po latach został wykonany m.in. w serialu "Glee", a wokalistka pojawiła się w epizodzie jako gość specjalny. Magazyn "Billboard" umieścił piosenkę "Physical" na szczycie listy najpopularniejszych utworów o seksie.

Olivia Newton-John i jej walka z rakiem

W 1992 roku u wokalistki zdiagnozowano raka piersi. To nie był jedyny cios dla Olivii Newton-John, bo w tym samym czasie zmarł jej ojciec. Od tamtego czasu wspierała akcje związane z profilaktyką raka piersi.

Po raz kolejny nowotwór wykryto u niej w 2013 r., a w listopadzie 2018 r. poinformowała, że po raz trzeci walczy z nowotworem.

"Zawsze powtarzam swoim lekarzom, by nie informowali mnie, ile - według nich - życia mi jeszcze zostało. To nie jest mi do niczego potrzebne" - mówiła krótko po diagnozie.

Czytaj także:

Sara James przygotowuje się do występów w "Mam talent"

Pol'and'Rock Festival 2022 zakończony: Zobacz nasz film!

Lanberry jurorką "The Voice of Poland". Nie wszyscy są zadowoleni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL