Reklama

Marillion: Mamy najlepszych fanów na świecie (nowa płyta)

Wiosną 2016 roku ma pojawić się nowy, 18. studyjny album Marillion. Brytyjski zespół, jeden z pionierów crowdfundingu, poprosił o wsparcie swoich fanów.

Marillion ma liczne grono wiernych fanów

Zespół Marillion postawił na internet i taką formę interakcji z fanami już w połowie lat 90., kiedy to jeszcze nie było tak powszechne i oczywiste, jak dwie dekady później. Już wtedy udało się im zebrać 60 tys. dolarów na trasę po USA, czy zdobyć zamówienia na płytę od 12 tysięcy ludzi na rok przed jej premierą. Brytyjczycy właśnie ogłosili pre-order powstającej, 18. studyjnej płyty, tradycyjnie oferując spore atrakcje dla zamawiających. W ciągu niespełna tygodnia wyprzedano już wersje winylowe z autografami, wersje CD z autografami i swoim nazwiskiem w książeczce, oraz z dodatkową koszulką.

Reklama

Tym razem muzycy postanowili połączyć siły z PledgeMusic, co pozwoliło im zaoferować sympatykom więcej wariantów nowej płyty, a poza tym albumy sprzedawane za pośrednictwem tego serwisu liczone są do ustalania list przebojów.

"Jak już wiecie, spędziliśmy dużo czasu w tym roku w naszym studiu, jammując, pisząc i nagrywając. To na razie wczesny etap, ale te jamy brzmią jak potencjał na coś naprawdę wyjątkowego. Przed nami jednak jeszcze dużo pracy" - podkreślają Brytyjczycy.

"Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji uda nam się zebrać więcej pieniędzy niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki czemu będziemy mogli ufundować marketingową kampanię na wielu terytoriach, a także dłuższą i większą trasę, z powalającą produkcją sceniczną" - dodają muzycy.

"Wiele zespołów to mówi, ale MY to wiemy. Mamy najlepszych fanów na świecie. W końcu to my razem to zaczęliśmy!" - kończą członkowie Marillion.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Marillion | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje