Reklama

Reklama

Marek Niedźwiecki wraca do radia? Poprowadzi pierwszą listę przebojów

Po długiej przerwie Marek Niedźwiecki wróci na antenę radiową. Zdradził plan na najbliższą przyszłość.

Po długiej przerwie Marek Niedźwiecki wróci na antenę radiową. Zdradził plan na najbliższą przyszłość.
Marek Niedźwiecki odszedł z Trójki w maju 2020 roku /Wojciech Olszanka /East News

Marek Niedźwiecki odszedł z radiowej Trójki po aferze, która wybuchła w związku z piosenką Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" (sprawdź!). 

Ówczesny dyrektor Tomasz Kowalczewski zarzucił prowadzącemu Listę Markowi Niedźwieckiemu złamanie regulaminu i zafałszowanie wyników głosowania. W wyniku afery z radia odeszło wtedy kilkanaście osób.

Niedługo potem dziennikarz wystosował oświadczenie. "Złożyłem dziś wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Robię to nie tylko dla siebie, ale też dla Słuchaczy, bo stworzyliśmy wspólnie coś wyjątkowego. Oczekuję od wezwanych oficjalnych przeprosin oraz przekazania kwoty 10 tys. złotych na rzecz lekarzy walczących z pandemią" - napisał. 

Reklama

Choć sprawa trafiła już na ścieżkę sądową, Niedźwiecki nadal nie doczekał się przeprosin. Od maja nie udzielał się zawodowo, nie zdradzał również planów powrotu do radia. 

"Jeśli koledzy z Trójki będą chcieli robić na antenie 'Listę Przebojów', ja nie mam nic przeciwko temu. Zastanawiałem się nawet, czy chcę prezentować listę w jakimś kształcie na swoim blogu. Ale jakoś mi to obrzydło - mówił ostatnio w jednym z wywiadów.

We wtorek, 8 września, był gościem w programie Kuby Wojewódzkiego. Poinformował wtedy, że zmienił zdanie. "Po trzech miesiącach pomyślałem sobie, że może jeszcze nie pora kończyć z radiem. Głos jeszcze sprawny, więc być może jeszcze wrócę do radia" - stwierdził. 

Dodał również, że nie narzeka na brak propozycji pracy. "Zbieram na razie te propozycje. Chodzę od stacji do stacji i sprawdzam, jaką mają kawę. Tam, gdzie będzie najlepsza, tam się usadowię" - zażartował.

Jak się okazało, najlepsza kawa jest prawdopodobnie w RadioSpacji, ponieważ własnie tam, po raz pierwszy od odejścia z Polskiego Radia, będzie można usłyszeć Marka Niedźwieckiego. To internetowe radio Pawła Sity, który kiedyś również był związany z Trójką.

"A w poniedziałek o szóstej po południu przed mikrofonem Listy Przebojów zasiądzie Marek Niedźwiecki! Pogadamy! Pogramy! Poodliczamy!" - czytamy na oficjalnym profilu stacji. Nie wiadomo jednak na razie, czy będzie to występ gościnny, czy dziennikarz zwiąże się z RadioSpacją na dłużej. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama