Reklama

Reklama

Liam Gallagher twierdzi, że Noel dzwonił i "błagał o przebaczenie". Szykuje się powrót Oasis?

Niemal codziennie pojawiają się nowe doniesienia z obozu dawnych muzyków Oasis. Liam Gallagher poprosił fanów o pomoc - nie wie, co ma zrobić w momencie, gdy starszy brat miał "błagać go o przebaczenie". Czy to zwiastuje powrót Oasis?

Niemal codziennie pojawiają się nowe doniesienia z obozu dawnych muzyków Oasis. Liam Gallagher poprosił fanów o pomoc - nie wie, co ma zrobić w momencie, gdy starszy brat miał "błagać go o przebaczenie". Czy to zwiastuje powrót Oasis?
Noel i Liam choć są braćmi, nie rozmawiają od ponad 13 lat / Vittorio Zunino Celotto / Staff /Getty Images

Rodzeństwo, które współtworzyło zespół Oasis, nadal wysyła sprzeczne sygnały w kwestii reaktywacji grupy. W reakcji na słowa Noela, który 17 stycznia w brytyjskiej stacji BBC Radio Manchester zadeklarował, że takie zejście się jest możliwe, dzień później Liam upokorzył brata na Twitterze.

Przypomnijmy, że Liam Gallagher, czyli główny wokalista Oasis (posłuchaj!), zapewniał jakiś czas temu, że do reunionu Oasis dojdzie "prędzej niż później". Jego entuzjazmu nie podzielał Noel Gallagher - aż do teraz. Gitarzysta ogłosił wydanie nowego albumu wraz z zespołem High Flying Birds. "Council Skies" ukaże się 2 czerwca.

Nowa twórczość Gallaghera ma być "podnosząca na duchu". "Kiedy dorastałem w biedzie i bezrobociu, muzyka wyciągnęła mnie z tego. 'Top Of The Pops' w telewizji przenosił cię w czwartkowy wieczór w świat fantazji i to jest to, czym według mnie powinna być muzyka. Chcę, aby moja muzyka była wznosząca i zmieniająca w jakiś sposób" - stwierdził muzyk.

Reklama

"Easy Now" to nowa kompozycja starszego z braci Gallagher:

Zaledwie w październiku 2022 roku Noel utrzymywał, że powrót do czasów Oasis nie ma sensu, bo zespół "aktualnie sprzedaje tyle samo płyt, co wtedy, gdy grali razem". W nowym wywiadzie dla BBC Radio Manchester stwierdził jednak: "Nigdy nie mów nigdy" - od razu dodając - "...ale musiałoby się to zdarzyć w wyjątkowych okolicznościach". 

Nie wiadomo, o jakiego okoliczności chodzi muzykowi, ale mówi też, że "nie chce powiedzieć, że te okoliczności nigdy się nie pojawią".

Drugi z braci Gallagher przez cały czas wyraża więcej ekscytacji w aspekcie powrotu Oasis. Choć można od razu zobaczyć, że relacje Gallagherów nadal są bardzo napięte. Teraz Liam zdradził na Twitterze, że Noel dopiero co "błagał go o przebaczenie" i teraz on zastanawia się jak postąpić: umówić się na spotkanie, czy zlekceważyć tę prośbę.

Noel Gallagher błagał brata o przebaczenie?

Rozstanie obu braci, które doprowadziło do rozpadu grupy, było dramatyczne. Wiadomo, że Liam połamał Gibsona ES-355 TD należącego do Noela po gwałtownej sprzeczce, która odbyła się tuż przed odwołanym w ostatniej chwili koncertem na festiwalu Rock en Seine w Paryżu - 28 sierpnia 2009 roku. Noel Gallagher oświadczył po tym fakcie: "Z pewnym smutkiem, ale też wielką ulgą chcę wam powiedzieć, że dzisiaj opuściłem Oasis. Ludzie będą pisać i mówić różne rzeczy, ale ja nie mogłem pracować z Liamem ani dnia dłużej".

Bracia Gallagherowie do dziś żyją w niezgodzie. W 2020 roku Noel w wywiadzie dla magazynu "Vogue" nazwał Liama "pieprz**ym idiotą" i wykluczył możliwość reaktywacji grupy czy choćby zagrania wspólnego koncertu. Gdy Liam Gallagher mówił w 2020 roku o tym, że zespół wróci do siebie "bardzo wkrótce", to swój osąd opierał na tym, że "Noel jest chciwy i kocha pieniądze" i musi się to "stać wkrótce lub nie stanie się w ogóle".

W lutym 2022 roku natomiast Liam stwierdził, że zespół "nigdy nie powinien się rozpaść" i chciałby znów grać z bratem. Dodał też, że zrobiłby to za darmo (po tym, jak Noel wyznał, że przyjąłby ofertę za 100 mln funtów). Pod koniec zeszłego roku Liam obrażał brata w sieci po tym, jak Noel zabronił użycia piosenek Oasis w dokumencie o koncercie Liama w Knewborth - nazwał go "okropnym małym człowieczkiem". "Możesz powstrzymać nas od używania piosenek, ale nie możesz wymazać naszych wspomnień, wstyd, Noelu Gallagherze" - pisał publicznie do brata na Twitterze.

Czytaj też:

Rozwodzą się po 22 latach związku. Smutne wieści od Noela Gallaghera

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Noel Gallagher | Liam Gallagher | Oasis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy