Reklama

​Lady Gaga: Kontrowersyjna suknia z mięsa trafiła do muzeum

Suknia z mięsa, którą Lady Gaga założyła na galę MTV Video Music Awards w 2010 roku, trafiła do galerii sław Rock and Roll w Cleveland.

Lady Gaga w swojej sukni wykonanej z mięsa

Muzeum wydało oświadczenie z okazji piątej rocznicy powstania sukienki, wykonanej z mieszanki kilku kawałków argentyńskiej wołowiny. Suknia jest autorstwa projektanta Franca Fernandeza. Aby można ją było umieścić w muzeum, była poddana specjalnym zabiegom.

Reklama

"Sukienka została umieszczona w zbiorniku chemicznym i nadal można ją zginać, została powieszona na manekinie do wyschnięcia" - informuje muzeum w oświadczeniu. Suknia została następnie pomalowana dla utrzymania świeżego zapachu.

Lady Gaga miała na sobie tę suknię, kiedy odbierała nagrodę za najlepszy klip roku do piosenki "Bad Romance". Strojem tym wywołała ogromną dyskusję na temat tego, czy chciała tylko szokować czy wypowiedzieć coś więcej.

Amerykańska wokalistka przyzwyczaiła swoich fanów do prowokujących strojów, wyjaśniła później, że swą sukienką broni swoich zasad, i nie jest to jedynie "mięso na kości".

Grupa obrońców zwierząt PETA już wyraziła swoje niezadowolenie, mając jednocześnie nadzieję, że ekspozycja z Cleveland przyczyni się do tego, że ludzie staną się wegetarianami.

Rock and Roll Hall of Fame już pokazywało tę suknię podczas wystawy objazdowej poświęconej kobietom w muzyce.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Lady Gaga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje