Reklama

Gwiazdy, które początkowo nie dostały szansy

Missy Elliott miała nie zrobić kariery. Stało się zupełnie inaczej! /Vince Bucci /Getty Images

Gdyby nie upór w dążeniu do celu i spore ambicje, bardzo możliwe, że nie mielibyśmy na rynku muzycznym kilku bardzo popularnych wykonawców i interesujących zespołów. Na szczęście pierwsza porażka nie podłamała niżej wymienionych artystów.

Madonna z potencjałem, ale...

"Wytyczony kierunek jest dobry, brakuje jednak treści" - tak pierwsze nagrania Madonny z 1981 roku podsumował producent i szef Millenium Records, Jimmy Ienner, po czym postanowił nie wydawać jej piosenek. Nieco się pomylił w swoich osądach. Pod swoje skrzydła wokalistkę wziął Seymour Stein z Sire Records. Kilka lat później nie było osoby, która nie słyszałaby kompozycji królowej popu. List odmowny został natomiast zlicytowany w 2001 roku na jednej z aukcji.

Kto by chciał takiego rudzielca?

Niski, rudowłosy i mało przystojny wokalista miał zarobić miliony? Przez długi czas wytwórnie uważały, że aparycja młodego Brytyjczyka jest na tyle problematyczna, że położy nawet najlepszą kampanię marketingową. Okazało się jednak, że single Eda Sheerana okazały się bardzo popularne. W 2015 roku wokalista cieszył się taką sławą, że był w stanie wyprzedać wszystkie bilety na dwa koncerty na Wembley.

Reklama

14-letni Dave ma pytanie

Młody Dave Grohl próbował swoich szans początkowo z grupą Mission Impossible. Napisał list do Iana MacKaye’a, twórcy Dischord Records, czy ten nie wydałby ich pierwszego singla. Ostatecznie ten nie był zainteresowany materiałem.

Gigant dziękuje Irlandczykom

W 1979 roku U2 wysłało swoje demo do RSO Records. Wytwórnia, po przeanalizowaniu piosenek grupy, uznała, że nie chce promować ich muzyki. Życzyła im też powodzenia w przyszłej karierze. Życzenia te były bardziej czystą kurtuazją niż wiarą w zespół. Ten jednak poradził sobie bez najmniejszych problemów, stając się w następnych latach jednym z popularniejszych rockowych składów na świecie.

50 szans

Chester Bennington z Linkin Park przyznał w jednym z wywiadów, że zanim ich twórczością zainteresował się Warner, zagrali ponad 50 razy przed różnymi wytwórniami. Żadna jednak nie była zainteresowana.  

Kanye niechciany

Z odrzuceniem przez wytwórnie zmagał się również Kanye West. W końcu dostał szansę od Def Jam Records. Ci jednak widzieli w nim bardziej producenta niż rapera. Podobno szefowie nie chcieli zmienić zdania nawet po tym, gdy usłyszeli jak West brzmi na "Jesus Walks".

Zobacz klip "Jesus Walks":

Odrzucona dziewczynka

Ośmioletnia Beyonce wraz ze swoją kuzynką Kelly Rowland stworzyły dzięki ojcu tej pierwszej - Mathew Knowlesa - podwaliny pod przyszłą supergrupę Destiny’s Child. Jednak Girl’s Tyme (bo tak nazywał się pierwszy projekt dziewczynek) nie zachwyciło jury jednego z castingów. Ojciec Beyonce rzucił po tym wydarzeniu pracę, gdyż stwierdził, że jego córka już nigdy więcej nie przegra.

Największa pomyłka w życiu

Lady Gaga nie miała problemu ze znalezieniem wytwórni. Była bowiem w artystką związaną z Def Jam Records. Ostatecznie jednak LA Reid, szef labelu, postanowił zerwać kontrakt z wokalistką. Sytuację wykorzystano w Interscope, proponując najpierw artystce kontrakt jako autorce tekstów. Niedługo potem dostrzeżono również jej talent wokalny.

Zobacz klip "Bad Romance":

Za gruba

Missy Elliott ma na swoim koncie miliony sprzedanych płyt, jednak na początku kariery uznawano ją za zbyt grubą, żeby mogła odnosić sukcesy. Wkrótce jednak wokalistka udowodniła, kto miał ostatecznie rację. Elliott sprzedała miliony płyt, współpracowała z największymi gwiazdami, a dopiero potem, gdy już jej kariera była bardzo stabilna, zrzuciła ponad 30 kilogramów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy