Reklama

Reklama

Joanna Kulig w wyjątkowym projekcie. Zaśpiewała "Piosenka jest dobra na wszystko" Kabaretu Starszych Panów

"Piosenka jest dobra na wszystko" to pierwsza odsłona wyjątkowego projektu, w którym Szymon Komasa wraz z wybitnymi aranżerami, solistami, wokalistami i orkiestrą dokonuje reinterpretacji kultowych utworów z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. W utworze "Piosenka jest dobra na wszystko" zaśpiewała Joanna Kulig.

Joanna Kulig

Pierwszy singel promujący album to pełna wdzięku i humoru odsłona utworu "Piosenka jest dobra na wszystko" (sprawdź!), którą wraz z Szymonem Komasą wykonuje utalentowana aktorka i wokalistka Joanna Kulig.

Wspólnie, dzięki swojemu talentowi i charyzmie, podtrzymują niepowtarzalny klimat oryginalnej piosenki, nadając jej niesamowity charakter. Za aranżację utworu odpowiada Aleksander Dębicz, którego intencją było "podnieść ludzi na duchu (...) i dawać nadzieję na dobry dzień". Jego wizję artystyczną wspaniale realizują młodzi muzycy Santander Orchestra i dyrygent Radosław Labahua.

Reklama

Kabaret Starszych Panów. Laboratorium - kto wystąpi na płycie?

Projekt "Szymon Komasa - Kabaret Starszych Panów. Laboratorium" jest nie bez przyczyny opatrzony dopiskiem - LABORATORIUM, ponieważ z tak wybitnych osobowości muzycznych musiała powstać fenomenalna "mikstura". Do grona wykonawców nowych interpretacji piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego dołączyli wraz z Szymonem wyjątkowi artyści jak: Hanna Banaszak, Mary Komasa, Joanna Kulig, Vito Bambino, Błażej Król - w roli wokalistów oraz Aleksander Dębicz, Krzysztof Herdzin, Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Paweł Mykietyn, Piotr Orzechowski, Hania Rani, Bartek Wąsik, Kuba Więcek - jako autorzy aranżacji. 

Premiera albumu będzie miała miejsce 22 października, czyli niemal w rocznicę nadania pierwszego programu Kabaretu pt. "Wieczór I - Popołudnie Starszych Panów".

"Ta płyta ma być taka, jakimi jesteśmy my, młodzi. Piosenki wybierałem z myślą o osobowościach aranżerów i wokalistów. Studiowałem każdego z osobna miesiącami, przeprowadzałem z nimi rozmowy, wysuwałem własne propozycje - w większości trafnie. Cieszę się, że tak wybitni twórcy mi zaufali i sami - jak to w laboratorium - zmiksowali ze swojego talentu i wyobraźni muzyczne arcydzieła" - mówi Szymon Komasa.

Idea projektu, która przyświecała Szymonowi, spotkała się z życzliwą reakcją Fundacji Wasowskich.

"Cieszymy się, że te utwory żyją, bo są po prostu piękne. Trudno znaleźć w polskiej muzyce rozrywkowej tyle genialnych połączeń tekstu i muzyki, ile stworzyli Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski" - uznali Monika i Grzegorz Wasowscy

Nagrania z Santander Orchestra odbyły się w nowoczesnej sali koncertowej "Nowa Miodowa" pod kierunkiem znakomitych dyrygentów - Krzysztofa Herdzina i Radosława Labahua.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje