Reklama

Joanna Kulig: Słynna aktorka znów w roli wokalistki. Posłuchaj "Związane mam ręce"

Uznaną aktorkę i wokalistkę Joannę Kulig możemy usłyszeć w kolejnym singlu promującym płytę "Fogg – pieśniarz Warszawy" zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis. Artystka zaśpiewała utwór "Związane mam ręce".

Joanna Kulig to nie tylko uznana aktorka teatralna i filmowa, ale także wokalistka. Choć znana jest przede wszystkim z dużego ekranu lub teatralnych desek, gdzie z sukcesem podejmuje się też ról śpiewanych, tak jak w słynnej już "Zimnej wojnie", nie wszyscy wiedzą, że chciała zostać piosenkarką. Zeszłoroczny film i jej kreacja oraz wokalny talent sprawiły, że artystka po raz kolejny wcieliła się w role wokalistki. Kulig gościnnie zaśpiewała na płycie "Fogg – pieśniarz Warszawy", którą nagrał zespół Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis.

Reklama

Sprawdź tekst piosenki "Związane mam ręce" w serwisie Teksciory.pl!

Joanna Kulig od dziecka była związana z muzyką. Uczyła się w podstawowej szkole muzycznej w klasie fortepianu, później, w średniej muzycznej, wybrała klasę śpiewu solowego.

Jako 16-latka wystąpiła w "Szansie na sukces", gdzie zachwyciła jurorów wykonaniem piosenki Grzegorza Turnaua "Między ciszą a ciszą" (posłuchaj!) zajmując trzecie miejsce w finale.

Sam autor zaprosił ją do wspólnego wykonania utworu, który znalazł się na jego albumie "Nawet". W 2002 roku Kulig zdecydowała się na udział w "Idolu", doszła jednak do półfinału. Z tamtego epizodu zachowało się jej wykonanie słynnego przeboju Hanny Banaszak "Pogoda ducha" (posłuchaj utworu!).

Artystka chciała kontynuować naukę śpiewu na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, kiedy jednak po raz drugi nie udało jej się dostać, wybrała studia aktorskie ze specjalnością wokalno-estradową w krakowskiej szkole teatralnej.


Piosenkę "Związane mam Ręce", którą wykonuje Kulig na płycie "Fogg – pieśniarz Warszawy", w oryginale śpiewała Hanka Ordonówna.  Muzykę skomponował Ralph Benatkzy, autorem tekstu jest Hans Weigel. Cały album ukazał się w lipcu zeszłego roku i osiągnął już status złotej płyty. Utwory, które możemy na nim usłyszeć opracował pianista, improwizator i niepokorny muzyk – Marcin Masecki. Na co dzień porusza się on między światami jazzu, muzyki klasycznej i eksperymentalnej.

"Mieczysław Fogg jako klasyk jest wart ciągłego przypominania. Dodatkowo moje nowe opracowania piosenek z jego repertuaru, to nie jest próba rekonstrukcji historii, lecz dialogowanie z nią poprzez pryzmat współczesnego krajobrazu muzycznego. W naszym projekcie chcemy, żeby stare było nowe" – tłumaczył swój pomysł na płytę Marcin Masecki.

Album powstał w ramach obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydawcą płyty jest Muzeum Powstania Warszawskiego, a współwydawcą jest Wydawnictwo Agora.


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama