Reklama

Jak w latach 90. wyglądał Zenek Martyniuk?

Zenka Martyniuka kochają miliony Polaków, ale czy wszyscy pamiętają, jak wyglądał na początku swojej przygody z disco polo?

Zenek Martyniuk w 2017 roku

Zenek Martyniuk dzięki hitowi disco polo "Przez twe oczy zielone" (144 miliony wyświetleń na Youtube) podbił serca milionów Polaków, w tym również Kamila Grosickiego, który puszczał jego piosenki w szatni reprezentacji Polski, co tylko nakręciło popularność na lidera Akcentu.

Reklama

W pewnym momencie Martyniuk stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych muzyków w Polsce. Dwukrotnie wystąpił na Sylwestrze z Dwójką (stworzył duet z Marylą Rodowicz), ale nie zabrakło go chociażby w Sopocie na Polsat SuperHit Festival.

Posłuchaj utworu "Przez twe oczy zielone" w serwisie Teksciory.pl!

Wielkim orędownikiem talentu gwiazdy disco polo stał się również prezes TVP Jacek Kurski, z którym zaśpiewał nawet na jednej z konferencji prasowych. 

Zenek Martyniuk karierę rozpoczął na przełomie lat 80. i 90 i zanim trafił do Akcentu, był członkiem Akordu i Centrum. Dopiero z Mariuszem Anikiejem założył grupę, która działa do dziś.

Łącznie grupa w latach 1991 - 2001 wydała 14 albumów, a następnie zaliczyła 15-letnią przerwę wydawniczą. W 2016 roku ukazała się płyta "Przekorny los".

W latach 90. wokalista działał także w formacjach Ex-Akcent, Crazy Boys oraz gościnnie w Select.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Zenek Martyniuk | Akcent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje