Reklama

Imagine Dragons wystąpili w Polsce. Co działo się w Warszawie? [ZDJĘCIA, SETLISTA]

Wielki koncert Imagine Dragons w ramach trasy "Mercury World Tour" już za nami! PGE Narodowy szczelnie wypełnił się do ostatniego miejsca, a fani są zgodni - już chcą kolejnego koncertu zespołu w Polsce.

Wielki koncert Imagine Dragons w ramach trasy "Mercury World Tour" już za nami! PGE Narodowy szczelnie wypełnił się do ostatniego miejsca, a fani są zgodni - już chcą kolejnego koncertu zespołu w Polsce.
Imagine Dragons wystąpili w Warszawie /Eris Wójcik /INTERIA.PL

Imagine Dragons to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych minionej dekady. 

Ich piosenki "Believer", "Thunder" oraz "Radioactive" trafiły do Top3 zestawienia Billboard Hot 100. Nad Wisłą są niezwykle popularni, dlatego też starają się regularnie przyjeżdżać do naszego kraju.

Imagine Dragons to zespół, który powstał w 2009 roku. Grupa zaczynała swoją karierę kilkoma niezależnie wydanymi EP-kami. Później muzycy podpisali kontrakt z KIDinaKORNER/Interscope. W 2012 roku na rynku muzycznym pojawił się ich debiutancki pełnowymiarowy album "Night Visions". Krążek trafił na 2. miejsce Billboard 200. Imagine Dragons otrzymało Grammy w kategorii Najlepsze rockowe wykonanie ("Radioactive"). W 2015 fani dostali "Smoke + Mirrors", a dwa lata później pojawił się "EVOLVE" i w 2018 roku "ORIGINS". Te dwa albumy przyniosły takie hity jak "Believer", "Thunder", "Whatever It Takes" i "Natural".

Reklama

Imagine Dragons to jeden z najpopularniejszych zespołów ostatniej dekady

Piąta płyta "Mercury - Act 1" to wydawnictwo, które fani kojarzą z hitowymi singlami "Wrecked", "Cutthroat" i "Follow You". Następnie przyszedł czas na "Enemy" - utwór, który powstał z myślą o produkcji Netflixa "Arcane", zapewnił Imagine Dragons tytuł najpopularniejszego zespołu w serwisach cyfrowych w USA w 2021. 

W 2023 Imagine Dragons ruszyli w trasę koncertową Mercury World Tour, którą promują płytę "Mercury - ACTS 1 & 2" z singlem "Bones", który opowiada o osobistych stratach i wielkich egzystencjalnych pytaniach. Dan Reynolds wyjaśniał, że dwuczęściowy album to nauka akceptacji nieznanego oraz sztuka odpuszczania. Właśnie w ramach tego tournée przyjechali do naszego kraju.

Od pierwszego koncertu Imagine Dragons w Polsce w 2016 roku dużo się zmieniło. Niegdyś mniejsza, łódzka Atlas Arena, a teraz potężny stadion PGE Narodowy w Warszawie. Grupa na przestrzeni ostatnich kilku lat stała się jednym z najpopularniejszych zespołów nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Nie dziwi więc wypełniony po ostatnie miejsce obiekt pełen rozśpiewanych fanów.

Imagine Dragons w Warszawie. Co działo się na koncercie?

Warszawski koncert zespołu nie zawiódł tych, którzy po ostatniej wizycie Imagine Dragons (na Open'er Festival w ubiegłym roku) spodziewali się sporej dawki przebojów i różnych, nawet skrajnych emocji. W setliście znalazły się najnowsze utwory ID, w tym premierowe "Crushed", a także utwory starsze ("It's Time") i te, na które fani czekali najmocniej - "Thunder" czy "Believer".

To wszystko dostali, w towarzystwie pisków fanek, które czekały tylko na to, aż Dan Reynolds ściągnie koszulkę. Tak, lider zespołu na poszczególnych koncertach ma w zwyczaju występować topless, co nigdy nie uchodzi uwadze jego miłośniczek.

W Warszawie tak się jednak nie stało, a w sieci pojawia się sporo wpisów żartujących z decyzji Reynoldsa. "Może w Polsce ma zakaz. Podpisuje papier, w którym może koncertować pod warunkiem, ze będzie miał koszulkę na sobie" - śmieją się fani.

Ale było też poważnie. Lider skierował podziękowania w stronę Polaków, którzy ochoczo pomagali i nadal pomagają Ukraińcom dotkniętym wojną. Zaprosił także na scenę specjalnego gościa, którym okazał się być 14-letni Sasha. Jego dom został zniszczony podczas ataków na jego rodzinne miasto. I właśnie wtedy Imagine Dragons zagrali po raz pierwszy na żywo nową kompozycję, wspomniane już "Crushed", a na PGE Narodowym zaroiło się od flag Ukrainy. 

Miłośnicy Imagine Dragons już nie mogą doczekać się kolejnego koncertu zespołu w kraju. W ostatnim czasie grupa dużo koncertuje, więc z pewnością już niedługo ponownie zapełnią któryś z rodzimych stadionów!

Imagine Dragons w Warszawie. Setlista koncertu

1. My Life

2. Believer

3. It's Time

4. I'm So Sorry

5. Thunder

6. Birds

7. Follow You

8. Natural

9. Next to Me

10. Crushed (po raz pierwszy na żywo)

11. Bleeding Out

12. Whatever It Takes

13. Sharks

14. Enemy

15. Bad Liar

16. Demons

17. Bones

18. Radioactive 

19. Walking the Wire

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Imagine Dragons | PGE Narodowy | relacja | Warszawa | koncert w Polsce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama