Reklama

Reklama

Festiwal w Opolu 2022: Kim jest Karolina Lizer? To ona wygrała "Premiery"!

Karolina Lizer podczas tegorocznego konkursu "Premier" na Festiwalu w Opolu zgarnęła Nagrodę im. Karola Musioła od publiczności, a także statuetkę od jury. Kim jest wokalistka, która zachwyciła Polskę?

Karolina Lizer podczas tegorocznego konkursu "Premier" na Festiwalu w Opolu zgarnęła Nagrodę im. Karola Musioła od publiczności, a także statuetkę od jury. Kim jest wokalistka, która zachwyciła Polskę?
Karolina Lizer / Mieszko Piętka /AKPA

Karolina Lizer z piosenką "Czysta woda" zaprezentowała się podczas tegorocznego konkursu "Premiery" na Festiwalu w Opolu. Wokalistka nie dała szans konkurentom i wygrała niemal we wszystkich kategoriach. Zgarnęła Nagrodę im. Karola Musioła od publiczności, a także statuetkę od jury. Piosenka "Czysta woda" została doceniona również przez ZAIKS. Autor tekstu Tomasz Kordeusz otrzymał za nią specjalną nagrodę związku.

Kim jest Karolina Lizer?

Karolina Lizer to wokalistka, pianistka i klawesynistka. Lekcji śpiewu udzielała jej sama Elżbieta Zapendowska.

W jej muzyce słychać mocne wpływy muzyki folk.

Reklama

2021 rok wokalistka może zaliczyć do wyjątkowo udanych. Latem ukazała się jej debiutancka płyta "Lśniąca. Łąkowe historie", która została bardzo ciepło przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i dziennikarzy muzycznych. Pochodzące z płyty single "Lśniąca", "Ptasi lot" czy "Co raz cięższy głaz" były emitowane w wielu stacjach radiowych.

Wokalistka ma za sobą udział w programie "Szansa na Sukces". Została także finalistką Koncertu Debiutów na 57. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Artystka wygrała także konkurs "Wolna Scena Karrot". W nagrodę specjalnie dla niej tekst napisał Pablopavo a muzykę stworzyli Patryk Kraśniewski oraz Lena Romul - w ten sposób powstała piosenka "Jedna".

Karolina Lizer w preselekcjach do Eurowizji 2022. Przegrała z Krystianem Ochmanem

Karolina Lizer była jedną z 10 wykonawców, którzy walczyli o tytuł reprezentanta Polski podczas konkursu Eurowizji. Artystka startowała właśnie z utworem "Czysta Woda", nagranym z zespołem Bum Bum Orkestar. Wokalistka ostatecznie jednak nie została wybrana przez jury i publiczność na wyjazd do Turynu. Reprezentantem Polski został Krystian Ochman.

Karolina Lizer i "Czysta Woda"

Energetyczną muzykę do "Czystej wody" skomponował Marcin Partyka, a Karolina Lizer opracowała i wykonała wszystkie partie wokalne utworu.  Autorem tekstu jest Tomasz Kordeusz.

Sprawdź tekst piosenki "Czysta Woda" w serwisie Tekściory!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL