Reklama

Reklama

Eurowizja: Bez O-Zone!

Popularny mołdawski boysband O-Zone, mimo zaproszenia do wzięcia udziału w rodzinnym kraju w eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizja, nie znalazł się nawet na liście kandydujących wykonawców.

Mołdawia, jeden z najbiedniejszych krajów europejskich, do tej pory nie brała udziału w konkursie Eurowizji. W listopadzie 2004 roku tamtejsza publiczna telewizja postanowiła zadebiutować w imprezie i wyznaczyła termin preeliminacji na luty 2005 roku.

Jednym z kandydatów do wykonania konkursowej piosenki w Kijowie była szalenie popularna w całej Europie grupa O-Zone. Jej członkowie, Dan Balan, Radu Sarbu i Arsenie Toderas, pochodzą właśnie z Mołdawii.

W niedzielę, 7 lutego, telewizja mołdawska wyłoniła 15. krajowych finalistów spośród 35 zgłoszonych utworów. Na tej liście nie ma jednak utworu wykonywanego przez boysband O-Zone, który ostatecznie do konkursu się nie zgłosił.

Reklama

Jak na razie wyłoniono tylko osiem kompozycji, które zostaną zaprezentowane w Kijowie.

Wśród krajów, które dokonały już wybory swego reprezentanta, jest już Polska (Ivan i Delfin "Czarna dziewczyna"), a także Albania, Andora, Cypr, Grecja, Liban, Monako i Szwajcaria.

Jubileuszowy, 50. konkurs Eurowizji, odbędzie się 21 maja w Kijowie, w hali widowiskowo-sportowej "Pałac Sportu". Wcześniej, w półfinale konkursu, zaplanowanym na 19 maja, zobaczymy reprezentantów 25 krajów, w tym właśnie z Polski.

Najlepszych 10 spośród nich zakwalifikuje się do finału, w którym w sumie wezmą udział wykonawcy z 24 państw.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje