Reklama

Elżbieta Zapendowska w Opolu. Czym się teraz zajmuje?

Elżbieta Zapendowska poprowadziła warsztaty dla młodych wokalistów. To nagroda dla uczestników konkursu, współorganizowanego przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Elżbieta Zapendowska poprowadziła warsztaty dla młodych wokalistów. To nagroda dla uczestników konkursu, współorganizowanego przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
Elżbieta Zapendowska zdradziła, że jej problemy ze wzrokiem postępują /Tricolors /East News

Elżbieta Zapendowska od lat trenuje wokalistki i wokalistów w swojej Szkole Piosenki. Pod opieką miała m.in. Edytę GórniakAlicję JanoszTomka MakowieckiegoDodęAnię WyszkoniKatarzynę GroniecMelę KotelukŁukasza Zagrobelnego Nataszę Urbańską.

Ekspertka od emisji głosu przez wiele lat znajdowała się w jury programów talent show. Można było oglądać ją w "Idolu" (pojawiła się też w składzie jurorskim po jego reaktywacji w 2017 roku), "Must Be The Music""Jak oni śpiewają".

Reklama

Od kilku miesięcy pojawiają się doniesienia, że ze zdrowiem Zapendowskiej jest coraz gorzej. "Mam swój wiek, mam ślepotę zaawansowaną, więc nie byłoby mi tak łatwo w czymś takim uczestniczyć, nawet gdybym dostała taką propozycję. Wiek robi swoje i trzeba adekwatnie do swojego wieku liczyć swoje zamiary i swoje życie układać" - stwierdziła w ubiegłym roku.

W marcu poinformowała, że jej stan zdrowia się pogarsza. "Nie widzę na jedno oko i pogodziłam się z tym. Nie histeryzuję. Przyzwyczaiłam się do faktu, że tracę wzrok. Ostatnio odwiedziłam poleconą lekarkę i usłyszałam od niej: 'Gdyby przydarzyło się to pani jakieś 20 lat temu, operowalibyśmy. Teraz już nie'" - powiedziała w rozmowie z Plejadą. Wspomniała również, że utrudnia jej to pracę, ponieważ nie może widzieć twarzy osób, które uczy.

Jednak ceniona krytyczka muzyczna nie porzuciła kariery. Na początku sierpnia poprowadziła warsztaty dla zwycięzców konkursu, współorganizowanego przez Muzeum Polskiej Piosenki. Spośród 236 zgłoszeń wybrano dziesiątkę najlepszych wokalistów. "Przeboje al'dęte" to konkurs dla młodych wokalistów. Każdy z uczestników musiał przygotować własne wykonanie jednej z 12 zaproponowanych piosenek, do których aranżację stworzył Mariusz Dziubek, dyrygent i dyrektor Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie.

Efekty pracy młodych wokalistów będzie można usłyszeć podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Wykonają największe przeboje z całej historii opolskiego festiwalu.

Tegoroczny 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się w dniach 3-6 września.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elżbieta Zapendowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy