Reklama

Dissection: To już koniec?

Historia szwedzkiej grupy Dissection nie przestaje zadziwiać. Jon Nödtveidt, lider formacji, z którą powrócił na scenę w 2004 roku - po 8 latach pobytu w więzieniu - oznajmił, że Dissection nie będzie już dłużej "czynnie działającym zespołem". Przypomnijmy, że "Reinkaos", pierwsza od 11 lat płyta black / deathmetalowców, ukazała się na początku maja.

"Przed nami kilka ściśle wyselekcjonowanych koncertów, które będą końcem Dissection" - wyjawił, ku zaskoczeniu wszystkich, pod koniec maja Jon.

Reklama

Ostatnimi koncertami będą m.in. "Dissection Midsummer Massacre", który odbędzie się w Szwecji 24 czerwca, jeden występ w Izraelu oraz dwa w Ameryce.

"Dotarłem do granic muzyki, jako narzędzia w wyrażaniu tego, co chcę pokazać. Zwrócę się teraz ku innym obszarom aktywności" - tajemniczo planuje Szwed.

"Reinkaos był naszym jedynym celem przez bardzo długi okres czasu. Cała praca i poświęcenie się temu zespołowi każdego członka, były ukierunkowane na ten album. Gdy Reinkaos został w końcu nagrany i wydany, zdałem sobie sprawę, że nie mam w Dissection już nic do zrobienia. Z błogosławieństwem mrocznych bogów, udało nam się stworzyć prawdziwie satanistyczny album i osiągnąć nasz cel, którym było wyrażenie tego przez prawdziwie satanistyczny zespół!" - napisał na oficjalnej stronie zespołu wokalista i gitarzysta Dissection.

"Moim zamiarem było powrócenie z Dissection z pełna mocą i stworzenie z niego satanistycznego monolitu, którym od zawsze miał być, jako narzędzie w wypełnieniu mojego osobistego magicznego zadania, którego podjąłem się wiele lat temu".

"Wraz z Reinkaos wszystko to zostało osiągnięte, i jestem z tego naprawdę bardzo zadowolony. Skoro wszystko, co chciałem osiągnąć tam się znalazło, kontynuacja nie byłaby nawet pożądana. I dlatego właśnie zdecydowaliśmy, że czas na nas, i że Dissection nie będzie już dłużej czynne działającym zespołem. Na Reinkaos dotarliśmy do ostatniego rozdziału. Praca zakończona. Oto nasze dziedzictwo" - podsumował Nödtveidt.

28 lipca na rynku pojawi się długo oczekiwane DVD "Rebirth Of Dissection". Na materiale zobaczymy m.in. koncert zarejestrowany 30 grudnia 2004 roku podczas wyprzedanego występu Dissection w sztokholmskim klubie "Arenan".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Dissection

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje