Reklama

Dariusz Tkaczyk nie żyje. "Byliśmy jak bracia"

Zmarł Dariusz Tkaczyk, wokalista znany przede wszystkim z występów ze szczecińskim zespołem The Analogs oraz grupą The Blakauts.

Dariusz Tkaczyk, znany również jako Smalec, w latach 1999-2003 był wokalistą szczecińskiej grupy punkrockowej The Analogs (posłuchaj!). Z tym zespołem nagrał trzy płyty: "Hlaskover Rock" (2000), "Blask Szminki" (2001) i "Trucizna" (2002). 

Później drogi Tkaczyka i Analogsów się rozeszły, a jego miejsce zajął Dominik "Harcerz" Pyrzyna, który był związany z grupą już wcześniej. 

"Otrzymaliśmy wiadomość o śmierci naszego byłego wokalisty Dariusza Tkaczyka (...). Od wielu lat nie mieliśmy ze sobą żadnego kontaktu bo nasze postrzeganie świata było skrajnie różne, co nie zmienia faktu, że ze względu na czasy kiedy byliśmy jak bracia jest nam bardzo przykro" - przekazali muzycy.

Reklama

Dariusz "Smalec" Tkaczyk nie żyje

Zmarłego wokalistę pożegnało również wiele osób z branży. "Z ciężkim sercem i ogromnym żalem informuję, że wczoraj zmarł po długiej chorobie, nasz przyjaciel Dariusz Tkaczyk - Smalec. Spoczywaj w pokoju drogi przyjacielu, zawsze będziesz w naszych sercach" - napisał zespół Gan.

"Kolejna wiadomość z tych, którymi wolelibyśmy nie musieć się dzielić... Zmarł Dariusz 'Smalec' Tkaczyk, ex-wokalista The Analogs, śpiewał także w The Blakauts - świetnym pobocznym projekcie Syna z Junkers. Tak więc dwóch ludzi ze składu, który nagrywał 'Blask szminki' i 'Truciznę', czyli dla wielu jedne z najlepszych płyt Anali, nie ma już na tym ziemskim padole" - tymi słowami wokalistę pożegnał z kolei zespół zina "Punk Rock Soul".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje | zmarł | The Analogs

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy