Reklama

Clarence "Fuzzy" Haskins nie żyje. Wokalista Parliament Funkadelic miał 81 lat

Wokalista Parliament Funkadelic, Clarence Haskins zmarł w wieku 81 lat. Byli koledzy z zespołu przekazali, że artysta zmarł w piątek 17 marca. Nie potwierdzono przyczyny śmierci.

Wokalista Parliament Funkadelic, Clarence Haskins zmarł w wieku 81 lat. Byli koledzy z zespołu przekazali, że artysta zmarł  w piątek 17 marca. Nie potwierdzono przyczyny śmierci.
Clarence Haskins nie żyje /Michael Ochs Archives /Getty Images

Clarence Haskins był jednym z oryginalnych członków Parliament w 1960 roku. "Fuzzy" śpiewał u boku lidera grupy, George'a Clintona i jego kolegów z zespołu - Raya Davisa, Calvina Simona i Grady'ego Thomasa. Grupa została przemianowana na zespół o nazwie Parliament Funkadelic w 1970 roku. Jak podaje strona Geaorga Clintona, zmiana kierunku była w dużej mierze zainicjowana przez niego i Haskinsa i Clintona.

Reklama

Clarence "Fuzzy" Haskins nie żyje. Wokalista Parliament Funkadelic miał 81 lat

Haskins tymczasowo opuścił zespół w 1976 roku z powodu rosnących napięć między członkami grupy i wydał solowy album "A Whole Nother Thang". Powrócił do Funkadelic rok później, ale wkrótce potem ponownie opuścił zespół wraz z Calvinem Simonem i Grady Thomasem, którzy nie mogli pogodzić się z napływem nowych członków do grupy. Haskins nagrał również drugi solowy album, "Radio Active".

W 1980 roku cała trójka nagrała wspólny album "Connections and Disconnections" pod nazwą Funkadelic, choć naklejki na płycie jasno wskazywały, że formacja nie ma żadnych powiązań z George'em Clintonem. Clinton później pozwał ich do sądu za używanie nazwy.

Haskins na pewien czas zawiesił działalność muzyczną, by zostać kaznodzieją, jednak po paru larach wraz z Simonem, Thomasem i Rayem Davisem stworzył grupę Original P, który koncertowała i grała niektóre z klasycznych hitów Parliament Funkadelic.

Haskins zmarł 17 marca, o czym poinformowano na oficjalnej stronie Parliament Funkadelic. Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci muzyka. Wokalista miał 81 lat.INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Parliament Funkadelic | Clarence Haskins

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy