Chris Cornell: Prezent w rocznicę urodzin. Zobacz teledysk "Patience" Guns N'Roses
W dniu, w którym Chris Cornell obchodziłby 56. urodziny, do sieci trafił teledysk do akustycznej wersji ballady "Patience" grupy Guns N'Roses. Wokalista znany z m.in. Soundgarden, Audioslave, Temple of the Dog i kariery solowej przed śmiercią nauczył grać ten utwór swoją nastoletnią córkę Toni.
Przypomnijmy, że Chris Cornell popełnił samobójstwo 18 maja 2017 r. w hotelowym pokoju w Detroit. Dzień wcześniej wraz z Soundgarden wystąpił w tym mieście na koncercie.
Nagła i niespodziewana śmierć rockmana zszokowała opinię publiczną na całym świecie.
Badania toksykologiczne wykazały, że 52-letni wokalista wziął nie tylko przepisany Ativan. W jego organizmie znaleziono m.in.: nalokson (pochodzący z leku o nazwie Narcan), butalbital (lek psychotropowy), lorazepam (składowa wspomnianego już Ativanu), pseudoefedryna (syntetyczny zamiennik efedryny) oraz barbiturany (składowe leków nasennych, znieczulających i przeciwpadaczkowych). Wszystkie wymienione substancje pochodzą z leków na receptę.
Christopher Cornell w teledysku "When Bad Goes Good" Chrisa Cornella
20 lipca Cornell skończyłby 56 lat. Tego dnia do sieci trafił oficjalny teledysk do jego wersji utworu "Patience" Guns N'Roses nakręcony przez Josha Grahama.
Ten numer nagrał w marcu 2016 r., gdy dowiedział się, że do składu Gunsów wracają po latach gitarzysta Slash i basista Duff McKagan. Wówczas ekipa z wokalistą Axlem Rose'em na czele ruszyła w światowy objazd "Not in This Lifetime... Tour", który stał się trzecią najbardziej dochodową trasą w historii.
Wcześniej Chris Cornell nauczył swoją córkę Toni grać "Patience" na gitarze. To właśnie niespełna 16-letnia obecnie Toni Cornell wraz ze swoim ojcem wymienieni są jako producenci "Patience".
W listopadzie 2018 r. ukazała się pośmiertna płyta "Chris Cornell" prezentująca przekrojowo twórczość wokalisty. Nad albumem czuwała żona frontmana Soundgarden - Vicky Cornell, której pomagali muzycy i przyjaciele męża.
Razem dokonali wyboru z katalogu Soundgarden, Audioslave, Temple of the Dog (efemeryczna supergrupa z Seattle, w skład której wchodzili muzycy Pearl Jam), jak również z solowych dokonań Cornella. Zespół Temple of the Dog (pozostawił po sobie imienny album z 1991 r.) powstał jako hołd dla Andrew Wooda, zmarłego w marcu 1990 r. na skutek przedawkowania heroiny wokalisty Mother Love Bone i Malfunkshun, przyjaciela i współlokatora Cornella.
Produkcją wydawnictwa zajął się zaufany partner Chrisa Brendan O'Brien (pracował z m.in. Pearl Jam, Soundgarden, Audioslave, AC/DC, Bruce'em Springsteenem i Bobem Dylanem; odpowiadał również za brzmienie ostatniej solowej płyty Cornella - "Higher Truth" z września 2015 r.), zaś szatą graficzną wieloletni przyjaciel - basista Pearl Jam Jeff Ament.
W teledysku do singla "When Bad Does Good" wystąpił syn muzyka - Christopher Nicolas Cornell, który wciela się w rolę ojca z czasów młodości. W nakręconym w Seattle klipie widzimy, jak chłopak rozwozi gazety po mieście. To nie tylko hołd dla Seattle, ale także prezentacja, jaką drogę przebył Cornell. W wideo wpleciono teksty z rozmaitych utworów artysty.
Wokalista Soundgarden i Audioslave osierocił dwójkę dzieci z małżeństwa z Vicky Cornell - córkę Toni (ur. 2004) i syna Christophera Nicolasa (ur. 2005) oraz córkę Lilian Jean (ur. 2000) z pierwszego małżeństwa z Susan Silver (ówczesna menedżerka Soundgarden, Alice In Chains i Screaming Trees).