Reklama

Reklama

Był najmłodszym finalistą "Idola". Jak dziś wygląda Paweł Nowak?

Paweł Nowak był najmłodszym finalistą pierwszej edycji "Idola" nadawanego przez telewizję Polsat. Jak potoczyły się losy tego wokalisty, który zachwycił Kubę Wojewódzkiego?

Paweł Nowak był najmłodszym finalistą pierwszej edycji "Idola" nadawanego przez telewizję Polsat. Jak potoczyły się losy tego wokalisty, który zachwycił Kubę Wojewódzkiego?
Paweł Nowak podczas pierwszej edycji programu "Idol" /AKPA

5 kwietnia 2002 roku telewizja Polsat wyemitowała pierwszy odcinek "Idola", który był pierwszym programem tego typu wyłaniającym muzyczne talenty (nie licząc "Szansy na sukces", która ma nieco inną formułę).

Uczestników "Idola" oceniali Elżbieta Zapendowska, Kuba Wojewódzki, Jacek Cygan i zmarły w 2015 r. Robert Leszczyński. W trzeciej edycji Wojewódzkiego zastępowali Maciej Maleńczuk i Marcin Prokop.

W 2017 r. Polsat zdecydował się reaktywować program - w jury pojawili się Elżbieta Zapendowska, Ewa Farna, Janusz Panasewicz (wokalista Lady Pank) i Wojtek Łuszczykiewicz (lider grupy Video). Prowadzącym przez wszystkie pięć edycji był Maciej Rock.

Reklama

Kierownikiem muzycznym w dwóch pierwszych odsłonach był kompozytor, aranżer, dyrygent i pianista Adam Sztaba.

"Idol" - kto wystąpił w pierwszej edycji?

Pierwszą edycję oglądało średnio blisko 3 mln widzów. Po przesłuchaniach w Katowicach, Poznaniu, Gdańsku i Warszawie do programu ostatecznie jurorzy dopuścili 48 osób.

Do ścisłego finału awansowali Jakub Rutnicki (nieprzerwanie od 2005 r. poseł Platformy Obywatelskiej), Michael Zawitkowski, Ania Dąbrowska, Patrycja Wódz, Paweł Nowak, Tomek Makowiecki, Małgorzata Stępień, Szymon Wydra, Ewelina Flinta i Alicja Janosz. Laureatką programu została ta ostatnia, zdobywając 40 procent głosów telewidzów.

Stosunkowo mało znany z grona finalistów jest Paweł Nowak, który w programie miał 16 lat i był najmłodszym finalistą pierwszej edycji. W programie zaśpiewał takie przeboje, jak "Imię deszczu" Mafii, "Ta sama chwila" Bajmu, "Kung Fu Fighting" Carla Douglasa, "Mała Lady Pank" Lady Pank oraz "Orła Cień" Varius Manx.

Największą furorę zrobił w piosence "Imię deszczu". W swojej autobiografii Kuba Wojewódzki wspomniał nawet, że to wykonanie pamięta do dziś, a kiedy Paweł śpiewał, czuł dreszcze na całym ciele. Młody wokalista nie zrobił jednak takiej kariery, jak choćby Ania Dąbrowska, Tomek Makowiecki czy Szymon Wydra.

Z mediów społecznościowych możemy się dowiedzieć, że 36-letni obecnie Paweł Nowak śpiewa w zespole Stars Roxette Tribute Band (razem z Tacjaną Wojkowską, dwukrotną laureatką "Szansy na sukces"), przypominając największe przeboje szwedzkiego duetu Roxette.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama